مشهد 1400
اطلاعات و اخبار پروژه های عمرانی و اخبار اجتماعی و اقتصادی کلانشهر مشهد

 
تاريخ : سه شنبه هشتم اسفند 1391

برای اطلاع از آخرین اخبار و همچنین معرفی مشهد به سایت زیر مراجعه کنید.

www.mashadgardi.comارسال توسط امیر

نخستين تله کابين منطقه شمال شرق کشور در اطراف مشهد از جمله طرح هاییست که به گفته کارشناسان در ماندگاري مسافران در مشهد نقش بسيار زيادي دارد اما این طرح پس از گذشت 15 سال از زمان آغاز اجرای عمليات ، هنوز گرفتار ضعف مديريت و کشمکش های اداریست .

هم اکنون هفت مجتمع تفريحي و گردشگري تله کابين در شهرهاي کشور شامل نمک آبرود، رامسر، لاهيجان، همدان، تبريز، شيراز ، اصفهان و .... فعال است که مجتمع تفريحي تله کابين منطقه زشک مشهد با ظرفيت جابه جايي بين 8 تا 10 هزار گردشگر در روز یکی از بزرگ ترين و مجهزترين پروژه های تله کابين کشور به شمار مي رود.

سرمايه گذار و مجري اصلي اين پروژه با گلایه از تاخیر در روند اجرای این طرح و توقف آن می گوید براي عملياتي شدن پروژه تله کابين با همکاري سهامداران تاکنون پيگيري هاي زيادي انجام شده است اما همچنان براي تامين اعتبار و ساير مسائل با چالش هاي مختلفي روبرو هستیم .

احمد تعالی با بیان اینکه روستاي زشک يکي از زيباترين روستاهاي حومه شهر مشهد است و به علت نزدیکی به شهر مقدس مشهد و داشتن آب و هواي مناسب در فصول مختلف، سالانه پذيراي گردشگران زيادي است افزود: اين مجتمع در سال 1376 با هدف ساخت مجتمع تفريحي همراه با تله کابين در منطقه «دشت ناز» روستاي زيباي زشک در کيلومتر هشت جاده شانديز مشهد با همکاری تعدادي از مهندسان بومي و اهالي منطقه تاسيس شد.

او با اشاره به توقف فعاليت اين طرح به علت مشکلات فراوان و نبود حمايت هاي لازم تا سال 85 افزود: از سال 1385 تا سال 1387 با پيگيري هاي زیاد همه موافقت ها از ادارات مختلف اخذ شد اما سازمان مسکن و شهرسازي سابق و راه وشهرسازی فعلی برای صدور موافقت لازم به دلايل ترافيک جاده شانديز و تخريب محيط زيست اقدامی نکرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر

شهردار مشهد در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر عنوان کرد:

بهره‌برداری از سمت غربی تقاطع غیرهمسطح شهیدگمنام تا عید نوروز

تاکنون 85 درصد از عملیات عمرانی پروژه 75 متری رضوی به اتمام رسیده است و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا اواخر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید محمد پژمان در بازدید سرزده خود از 10 پروژه عمرانی در سطح شهر با حضور در محل اجرای تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام که چند هفته قبل کلنگ آن بر زمین خورده بود از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های آن قرار گرفت.
وی یکی از مشکلات اصلی پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدگمنام را تحصیل حریم‌های آن خواند و تصریح کرد: برای تحصیل حریم این محدوده باید تعدادی مغازه تجاری به همراه شرکت نفت تملک شود که تاکنون با شرکت نفت به توافقاتی رسیده‌ایم.

پژمان با اشاره به هزینه حدود 10 میلیارد تومانی تحصیل حریم‌های پروژه شهید گمنام، افزود: قرار شده است در برابر تحصیل حریم شرکت نفت به جای پول نقد معاوضه صورت گیرد.

وی بهره‌برداری کامل از پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام را نیمه سال آینده اعلام کرد و گفت: ضلع غربی را تا عید اجرا می‌کنیم و بعد از رفتن زائران نوروزی احداث ضلع شرقی طبرسی را آغاز خواهیم کرد تا ترافیک به پل ختم شود و بعد از آن زیر پل و سایر نقاط آن برای تکمیل شدن آغاز خواهد شد.ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
عید سال 92 آغاز ساخت پروژه بعدی شرکت پدیده
 
تابستان سال آینده ؛ افتتاح فاز اول شهر رویایی پدیده
شهر رویایی پدیده همچنان با سرعت در حال ساخت هست و فاز اول آن که در برگیرنده نیمی از مرکز بزرگ خرید است در تابستان سال 92 به بهره برداری می رسد. این مرکز خرید(مگامال) در واقع جذاب‌ ترین و بزرگ‌ ترین بخش از شهر رویایی پدیده به شمار می‌رود. که شامل  ۱۶۰۰ فروشگاه بزرگ و کوچک از 40 متر تا 3600 مترمربع و با زیربنایی بالغ بر 560هزار مترمربع در حال ساخت هست.
 Ice Rink (پیست پاتیناژ) و آکواریوم بسیار بزرگ و شگفت انگیز و هایپر مارکت ۱۷۰۰۰ متر مربعی و دپارتمان استور ۸۵۰۰ متر مربعی پارکینگی با ظرفیت 4000 خودرو از دیگر امکانات این مرکز خرید هست
.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : چهارشنبه چهارم بهمن 1391
منطقه گردشگری و اقامتی اخلمدمنطقه گردشگری و اقامتی اخلمد در مسیر جاده مشهد قوچان و به فاصله ۶۵ کیلومتری مشهد واقع شده است. فاصله آبشارهای زیبای اخلمد تا بزرگراه آسیایی حدود ۱۶ کیلومتر است. دره اخلمد دارای دیواره های صخره‌ای با ارتفاع حدود ۲۰۰-۳۰۰ متر می باشد که یکی از بزرگ‌ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگ نوردی در ایران می باشد.

از دیواره های معروف آن می توان به (دیواره سفید ، الله‌اکبر، عقاب و…) اشاره نمود. این دره دارای چندین آبشار می باشد که ۴ تای آنها دایمی و چندین آبشار فصلی دارد. آبشار اصلی اخلمد حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد. از روستای اخلمد تا آبشار اصلی حدود ۲ کیلومتر فاصله است . آهکی بودن جنس کوه‌های اخلمد باعث پیدایش حفره‌های ژرف مدور بسیار زیبا در زیر این آبشار شده‌است.


باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی خبرداد:

دو طرح برای بهسازی یا جابه‌جایی فرودگاه مشهد

طرحهای توسعه‌ای فرودگاه مشهد قرار بود در دهه فجر افتتاح شود، اما به دلیل شرایط نامساعد جوی و برودت هوا پروژه ها به تأخیر افتاد.

مدیرکل فرودگاه‌های افزود: تا پایان سال این طرحهای توسعه‌ای که شامل ترمینال فرودگاه، احداث CIP و پارکینگ هواپیماست به بهره‌برداری می‌رسد. چلندری با بیان اینکه تعداد پارکینگ‌های هواپیماها در فرودگاه مشهد با اجرای طرحهای توسعه‌ای از 17 به 37 پارکینگ خواهد رسید، گفت: این مسأله در ظرفیت جابه‌جایی مسافر و پذیرش پروازها در فرودگاه مشهد بسیار حائز اهمیت است.

وی درخصوص طرحهای اداره کل فرودگاه‌های استان برای جلوگیری از آلودگی صوتی و آلودگی هوای پروازها برفراز شهر مشهد گفت: مطالعات و بحثهای در این خصوص انجام و حتی احداث باند سوم فرودگاه مشهد نیز در این طرح و برنامه‌ها مطرح شد.وی افزود: اما با بررسی دقیق کارشناسی به این موضوع رسیدیم که حتی اگر باند سوم نیز احداث شود مشکل چندانی از آلودگی صوتی پروازها برفراز شهر مشهد کم نمی‌‌شود.وی همچنین از بررسی 2 طرح مطالعاتی برای بهسازی و یا جابه‌جایی فرودگاه مشهد خبرداد و تصریح کرد: به همین علت دو گزینه در بلند مدت مطرح شد که یکی از آنها جابه‌جایی فرودگاه مشهد به فاصله 40 کیلومتری شهر بود که مطالعاتی در این خصوص با همکاری استانداری خراسان رضوی انجام شده است.

وی اظهار داشت: بحث دیگر این بود که اگر بتوانیم تملک اراضی داشته باشیم به طول باند و فرودگاه مشهد افزوده شود و به عبارتی اگر بتوانیم به طول باند فرودگاه 700 متر از طرف اراضی طرق اضافه کنیم منجر به این مسأله خواهد شد که هواپیماها 700 متر دیرتر به زمین بنشینند و ارتفاع بالاتری سیر کنند تا به فرودگاه مشهد برسند که این نیز از برنامه‌های ماست.وی انجام این کار و نصب تجهیزات کمک ناوبری و افزایش خدمات در سطح باند فرودگاه مشهد را نیازمند اعتبارات عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرحها دغدغه و مشکل آلودگی صوتی پروازها بر فراز شهر نیز برطرف می‌شود.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم دی 1391
اکران بیش از 180 اثر هنری در نوروز 92 مشهد

مدیر امور هنری شهرداری مشهد ضمن اعلام این خبر اظهار کرد : بعد از انتشار فراخوان جشنواره استقبال از بهار92 مشهد ، 5 هزار و 500 اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت 180 اثر برگزیده و شایسته اکران در شهر مقدس مشهد شناخته شدند .

هادی مظفری افزود : با توجه به قابلیت برخی از آثار در تکثیر و نمایش آن در نقاط مختلف شهر پیش بینی می شود بین 250 تا 300 اثر در بهار سال 92 به نمایش گذاشته شود.
وی گفت : در جشنواره سال گذشته بیش از هزار و 700 اثر رسیده به ستاد استقبال از بهار 91 مشهد داوری شد و نتیجه و حاصل آن طبق نظرسنجی های انجام شده ، رضایت و خرسندی شهروندان را دربر داشت که امیدواریم امسال نیز با افزایش چهارصد درصدی تعداد آثار رضایت بیشتر مردم را شاهد بوده باشیم .
به گفته مدیر هنری شهرداری بعد از مرحله داوری، گام بعدی تا اکران آثار، برپایی سلسله جلسات توجیهی مصاحبه و مذاکره باهنرمندان است که از هفته گذشته آغاز شده و هر هنرمند بعد از دفاع از طرح خود و تعیین وضعیت بودجه بندی و متریال سازنده اثر خود و ... وارد مرحله اجرایی و ساخت اثر هنری می گردد .
وی تاکید کرد :بر خلاف تصوراتی که مبنی بر کمبود وقت برای به اجرا درآوردن ایده های هنرمندان وجود داشت ، در مجموع هنرمندان بین 50 تا 60 روز فرصت دارند تا اثر خود را تولید نموده و در نهایت در 25 اسفند ماه سال جاری آثار در سطح شهر مقدس مشهد به مرحله اکران عمومی برسانند.
مظفری در خصوص  تفاوت آثار امسال با سال های گذشته اظهار داشت : به لحاظ کیفی بسیاری از مواردی که  امسال با آن مواجه شدیم ، آثاری سه بعدی بودند که شهری تر و جدی تر هستند و دارای شخصیت پردازی قوی تری نسبت به سال های گذشته می باشند
مدیر هنری شهرداری ضمن بیان این که استقبال از بهار شوق مضاعفی است که شهرداری و مدیریت شهری به شهروندان و زائرین هدیه می کنند ، اظهار داشت : هدف از جشنواره استقبال از بهار و مجموع اتفاقاتی که در شهر مقدس مشهد روی می دهد این است که  فصل بهار را برای مردم زیباتر و جذاب تر و درخشان تر جلوه دهند .ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم دی 1391

احداث آبنماي موزيكال در پارك كوهسنگي مشهد


((عکس تزئینی است))

مدير عامل سازمان همياري شهرداري‌هاي خراسان رضوي از ايجاد آبنماي موزيكال در پارك كوهسنگي مشهد با همكاري مشترك اين سازمان و سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري مشهد خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا - منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومي سازمان همياري شهرداري‌هاي خراسان رضوي‌، علي‌اصغر پور فتح‌الله با اعلام اين خبر افزود: ميزان اعتبار مورد نياز براي تكميل اين  آبنماي موزيكال5 الي 6 ميليارد ريال است.

وي اجراي چنين طرح‌هايي را در سطح شهر مشهد عامل جذب بيشتر گردشگران دانست.

احمدرضا سلامي، مدير عامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري مشهد نيز در اين باره گفت: نگاه به مشهد يك نگاه فرا منطقه‌اي است، لذا بايد طرح‌هاي نو و جديدي در اين شهر ايجاد شود كه ايجاد اين آبنماي موزيكال منحصر به فرد در همين راستا خواهد بود.

وی افزود: اين آبنماي موزيكال، نمايش هماهنگي آب و موسيقي است و در ساعات شب، چراغ‌هاي موجود در حوض نيز روشن خواهند شد تا تركيب سه گانه‌اي از آب، موسيقي و نور ايجاد شود.

سلامي در توضيح ويژگي‌هاي اين پروژه گفت: فواره موزيكال با بهره‌گيري از شيرهاي سولنويدي و پمپ‌هاي دور متغير ايجاد حركت‌هايي زيبا را امكان‌پذير مي‌كند و با بهره‌گيري از لامپ‌هاي LED رنگي در پروژه، تركيبي از رنگ‌هاي متنوع ايجاد مي‌شود.

وي افزود: مركز كنترل آبنما يك رايانه قابل حمل است كه با استفاده از نرم افزاري اختصاص، آبنما را كنترل مي‌كند، اين نرم‌افزار قابليت پردازش موسيقي و ايجاد نمايش اتوماتيك را نيز دارد.

مدير عامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري مشهد در پايان گفت: مجري اين پروژه 3000 متري سازمان همياري شهرداري‌هاي خراسان رضوي است.

همچنین طی خبرهای بدست آمده شهر بازی و تله‌کابین پارک کوهسنگی هم‌اکنون در مرحله مذاکره با سرمایه‌گذاران هستند که امیدواریم هر چه زودتر عملیات اجرایی آنها آغاز شود.مجتمع تجاری آبان


مجتمع تجاری مسکونی آبان در زمینی به مساحت 2600 متر مربع و با زیربنایی بالغ بر21هزار متر مربع در 12 طبقه در خیابان هاشمیه نبش هاشمیه 6 درحال احداث می باشد. عملکردها و کاربری های پیش بینی شده در این پروژه به شرح ذیل می باشد:
پارکینگ در طبقات -3 تا -5 جهت پارکینگ و در طبقه -2 هایپرمارکت در نظر گرفته شده است.
درطبقات منفی یک و همکف تعداد 106 واحد تجاری با مساحت های متنوع از 12متر تا 195 متر جهت اسقرار و فعالیت برندها برندها و نشان های تجاری و نیز کسبه معتبر و در قالب مشاغل شیک و لولس پیش بینی گردیده است.
در طبقات مثبت یک تا مثبت شش تعداد 22 واحد مسکونی با مساحت های متنوع از 120 تا 370 متر به صورت لوکس جانمایی گردیده است.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : شنبه بیست و سوم دی 1391

 سیتی سنتر مشهد احداث می شود...؟!

در اردیبهشت سال 1390کمیسیون مشارکت های کلان اقتصادی شورای شهر مشهد پروژه ای مشارکتی را در بلوار جانباز بین جانباز 7 و 11 را تصویب کرد که بعد از مدتی به سیتی سنتر مشهد معروف شد. از مشخصات کلی پروژه میتوان به زمین 24500 متر و زیربنای حدودا 440000 متر مربعی اشاره کرد. همچنین در آن زمان سرمایه گذاری معادل 4.550.950.000.000 پیش بینی شده بود.
برنامه ریزی پروژه به این صورت بود که پروژه در دو فاز ساخته شود. فاز اول آن شامل یک برج تجاری- اداری- مسکونی 40 طبقه می باشد که قصر آسمان نام گرفته است؛ فاز 2 این مجموعه نیز مشتمل بر یک برج مسکونی 35 طبقه، دو برج اداری 20 و 25 طبقه و یک هتل 5 ستاره می باشد، همچنین کل مجتمع دارای پارکینگی 20 طبقه می باشد که همگام با به روزترین و مطرح ترین سبک های معماری توسط متخصصین و مشاوران طراحی شده است.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه هفدهم دی 1391

مديرعامل سازمان همياري شهرداري‌هاي خراسان رضوي خبرداد:

احداث پارک بزرگ مينياتوري در مشهد

مديرعامل سازمان همياري شهرداري‌هاي خراسان رضوي از احداث پارک بزرگ گردشگري، تاريخي و تفريحي مينياتوري مشهد با همکاري اين سازمان و سازمان پارک‌هاي شهرداري مشهد خبرداد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا - منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومي سازمان همياري شهرداري‌هاي خراسان رضوي، علي اصغر پورفتح الله با اعلام اين خبر گفت: اجراي اين پروژه که بزرگ‌ترين و منحصر به فردترين پارک مينياتوري خاورميانه خواهد بود، در ماندگاري زائران امام رضا (ع) تاثير شگرفي خواهد داشت.

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري مشهد نيز در اين باره گفت: نمادهاي بناهاي تاريخي شاخص کشور، تنديس مشاهير و بزرگان ايران و غرفه هاي صنايع دستي و سوغات محلي در پارک بزرگ مينياتوري مشهد، ايجاد خواهد شد.

مهندس احمدرضا سلامي افزود: ساخت اين پارک مينياتوري هشت هکتاري با توجه به پتانسيل‌هاي موجود و در راستاي توسعه گردشگري در محدوده منطقه 12 شهرداري مشهد آغاز خواهد شد.

وي اظهار کرد: نخستين فاز اين پارک شامل 30 واحد ويلاي اقامتي، رستوران سنتي، چايخانه، فست فود، درياچه مصنوعي و پيست دوچرخه سواري بوده و به ترتيب در دومين و سومين فاز آن راه اندازي پيست اسکي، تله کابين و هتل 5 ستاره پيش بيني شده است.

سلامي گفت: با برنامه‌ريزي صورت گرفته، اين پارک مينياتوري تحولي بزرگ در صنعت گردشگري پايتخت معنوي ايران ايجاد مي‌کند.

گفتني است برآورد هزينه اوليه ايجاد اين پارک مينياتوري بدون فضاي سبز و ماکت حدود 11 ميليارد تومان است.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه چهاردهم دی 1391
مشهد صاحب دریاچه و ساحل می‌شوند

احداث پارک ملی چهل بازه به عنوان یکی از منحصر به فردترین پارک های تفریحی کشور

شهر مشهد سالانه پذیرای بیش از 25 میلیون زائر است که همه آن‌ها برای پابوسی امام رضا(ع) به این شهر آمده و به طور میانگین 2 الی 3 روز در پایتخت معنوی ایران اقامت می‌کنند که مسلما در این چند روزه علاوه بر زیارت، در خلال آن قصد استفاده و بهره‌مندی از مکان‌های تاریخی و تفریحی دیگر این شهر را نیز دارند که متاسفانه خلاهای زیادی در این زمینه وجود دارد.

اگر از آثار تاریخی این شهر که متاسفانه به دلیل بی‌توجهی‌ متولیان در حال تخریب است، بگذریم به خلا مکان‌های تفریحی مشهد خواهیم رسید که فقط چند بوستان بیش نبوده و این امر موجب شده تا مجاوران و گردشگران این شهر برای گذران ساعتی به شهرستان‌های اطراف همچون طرقبه و شاندیز بروند.
همین کمبودهای موجود باعث شده تا از چند سال گذشته تصمیماتی برای احدث مکان‌های تفریحی جدید در شهر مشهد اتخاذ شود که از جمله آن‌ها احداث پارک ملی چهل بازه است.ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر

نخستین پلازای ۲ طبقه جهان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد


میدان شهدا در مشهد به واسطه نزدیکی به حرم مطهر امام رضا(ع) و نقشی که تاکنون در مناسبت‌های مختلف سیاسی و اجتماعی داشته است، نه تنها برای هر یک از ما مشهدی‌ها یادآور خاطرات مختلفی است بلکه هر یک از زائرانی که به پابوس امام رضا(ع) آمده‌اند، از این میدان خاطره‌ای به یاد دارند.

اما اگر از خاطرات خوش این میدان بگذریم، به زمانی خواهیم رسید که این میدان به پررفت و آمدترین نقطه مشهد تبدیل شد و با توسعه شهر بر ازدحام و شلوغی این میدان نیز افزوده شد تا جایی که رفته رفته هویت شهری و تاریخی خود را از دست داد و به یکی از گره‌های ترافیکی تغییر شکل یافت.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه هفتم دی 1391
چند خبر کوتاه از پروژه های عمران شهری

از ابتدای امسال تاکنون
دولت تنها 10میلیارد تومان از سهم 130میلیاردی برای مترو مشهد اختصاص داده است و شهرداری 112 میلیارد تومان برای خط دو مترو هزینه کرده است.

تا پایان امسال تقاطع غیر همسطح عباسپور، ضلع جنوبی کوهسنگی، بخشی از بوستان بهار، فرهنگسرای نصرت، فرهنگسرای قرآن و عترت، بزرگراه رضوی، بلوار نماز، توس‌گستر، زکریا افتتاح می شوند.


  طرح تقاطع سه‌راه خیام مراحل پایانی خود را طی می کند
طرح به گونه‌ای تهیه شده است که نیازی به تملک از اراضی باغ ملک آباد را ندارد و در خصوص مسایل امنیتی نیز هماهنگی‌هایی با آستان قدس صورت گرفته و این نهاد موافقت خود را اعلام کرده است.

سه‌راه خیام تقاطعی سه سطح است که در چپ‌گرد به صورت غیرهمسطح روگذر دارد و از چهارراه آزادی به سمت خیام و از چهارراه خیام به سمت میدان فلسطین که تراز دو است.


عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی عمومی بیمارستان امام رضا
(ع) با ظرفیت هزار و 500 خودرو آغاز شد در طبقات بالای این پارکینگ اقامتگاه‌هایی را برای همراهان بیمار در نظر گرفته شده است.
علاوه بر این به زودی عملیات احداث پارکینگ طبقاتی پارک وحدت و خیابان جنت با ظرفیت بیش از 1000 خودرو آغاز خواهد شد.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه سوم دی 1391
تصاویر نوین از ورزشگاه امام رضا
افتتاح شاید سال آینده
هتل المپیک در کنار ورزشگاه احداث خواهد شد
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هفتم آذر 1391
چند عکس هوایی از مشهد


دانشگاه فروسیادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : شنبه بیست و پنجم آذر 1391
مشهد و کیش میزبان پروژه های جدید پدیده

به زودی شاهد احداث دو پروژه جدید توسط شرکت پدیده خواهیم بود
شهرک سلامت پدیده (اراضی زکریا) که شامل هشت برج (بلندترین آن بیش از 50 طبقه خواهد بود) ، شاپینگ مال و پارکینگ طبقاتی به ظرفیت 10هزار خودرو و....

یک مرکز خرید و تفریحی در کیش


از دیگر پروژه های آینده پدیده می توان به بزرگترین کارخانه ساخت سوله و کاشی سرامیک جهان در اطراف مشهد و چندین رستوران در شهر های مختلف مانند سرعین اردبیل ، شیراز و... اشاره کردارسال توسط امیر

معاون اداري مالي شهردار مشهد خبر داد:

1117ميليارد تومان بدهي سازمان‎هاي دولتي به شهرداري

معاون اداري مالي شهردار مشهد از بدهي 223 ميليون توماني سازمان هاي نظامي به شهرداري خبرداد.

به گزارش خبرنگار شهري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، ابوالفضل انتظاري امروز 21 آذر ماه در نشست خبري خود در محل شهرداري مشهد با اعلام خبر بالا تصريح کرد: به‌طور کلي 48 دستگاه دولتي شناسايي شده توسط شهرداري، مبلغي حدود يک هزار و 117 ميليارد تومان به شهرداري بدهکار هستند.

وي ادامه داد: از ابتداي سال تا کنون 36 ميليارد تومان وجه نقد وصول كرده‌ايم که البته اين مقدار از مبلغ بدهي خيلي کمتر است، همچنين در حال به‎‌روز كردن اطلاعات سازمان‎ها هستيم و تاكنون 48 دستگاه شناسايي شده كه طي مكاتبات صورت گرفته، تا كنون 23 دستگاه در مراحل نهايي پرداخت بدهي هستند.

انتظاري اظهار کرد: اين امكان به سازمان‌ها داده شده است كه اگر ديني به شهرداري دارند و بودجه ندارند از مستغلات آنها دريافت شود كه قرار است اطلاعات مستغلات را بررسي كنيم همچنين در قالب سهام و شركت‌هاي دولتي بدهي را تسويه كنيم كه فكر مي‌كنيم منبع در آمدي مناسبي به حساب مي‌آيد.

معاون اداري مالي شهردار مشهد با اشاره به زمين‏هاي آستان قدس که فضاي بسياري از شهر مشهد را تشکيل مي‎دهد، بيان کرد: خوشبختانه با جلسات منظم بحث‌هاي في‌مابين به روز بررسي مي‌شود، طلب‎كاري‌ها دريافت مي‌شود و در حال حاضر از جمله دستگاه‌هايي است كه به خوبي در حال پرداخت بدهي ها است.

وي با بيان اينکه خوشبختانه با رويكردها و سياست‌هاي اجرايي شوراي شهر، خلاف بسياري از نقاط كشور كه در حال حاضر با ركود بخش ساخت و ساز روبه رو هستند، ساخت و ساز مشهد رونق خوبي دارد، خاطرنشان کرد: اين رونق باعث شده كه امكان تجهيز منابع بيشتري داشته باشيم و توسعه عمران شهري هم رشد خوبي داشته است خلاف آنچه در بخش عمومي كشور وجود دارد هيچ يك از پروژه‌ها را حذف نكرديم.

انتظاري ضمن اشاره به اينکه با مديريت منابع و به موقع شارژ شدن پروژه‌ها بسياري از آنها به اتمام رسيده است، بيان کرد: چون پروژه‌ها به موقع و سريع اجرا و بهره‏برداري شد كمتر به مسائل افزايش قيمت‌ها برخورد كرد و امكان تفريق بودجه هم فراهم شد، در بودجه سال جاري مشهد 1400 ميليارد تومان از درآمد نقد و غير نقد قرار بود از كدهاي در آمدي داشته باشيم كه منهاي يارانه‌هاي دولت است.

معاون اداري مالي شهردار مشهد افزود: درآمدهاي نقد و غيرنقد سال جاري شهرداري براساس مصوبه شوراي شهري، يك هزار و 500 ميليارد تومان است که براساس روز شمار بايد هزار و 87 ميليارد تومان تحصيل مي‌كرديم که از اين ميان 916 ميليارد تومان در آمد غير نقدي و نقد وصول كرده‌ايم يعني 85 درصد آنچه قرار بوده تحصيل شود، دريافت شده كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 82 درصد افزايش داشته است.

وي گفت: يارانه‌هاي دولت در كدها و موضوعات مختلف 302 ميليارد تومان بود كه بايد پرداخت مي‌شد ولي تا الان حدود 20 ميليارد تومان پرداخت شده، يعني دولت به حدود 7 درصد از تعهداتش عمل كرده است.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : سه شنبه بیست و یکم آذر 1391
پدیده همچنان پیشتاز
اسکلت هتل شهر رویایی پدیده خرداد سال آینده به اتمام میرسد

کمتر از دو ماه است که عملیات ساخت سازه هتل شهر رویایی پدیده در ۳۹ طبقه و با ارتفاع بیش از ۲۲۵ متر آغاز شده است و با سرعت خیره کننده ای در حال ساخت هست که قرار است در خرداد سال آینده اسکلت آن به اتمام برسد.

 پدیده ای دیگر در راه است ؛ این بار در شهر مشهد.......
ارسال توسط امیر
یا حضور معاون شهردار مشهد ؛
17تقاطع همسطح و غیرهمسطح در قالب سه پروژه شهری کلنگ خورد
کمربندی جنوبی مشهد
تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام
تقاطع غیرهمسطح جانباز- آزادی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حمید گشایشی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات سه پروژه عظیم عمرانی در مشهد اظهار داشت: در این پروژه‌ها سه منطقه از مناطق کور ترافیکی در عبور و مرور درون‌شهری و بیرون‌شهری مورد توجه قرار گرفته است.

گشایشی عملیات اجرایی پروژه کمربندی جنوبی را یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عمرانی در شهر توصیف کرد و ادامه داد:این سه پروژه، در سه منطقه کمربندی جنوبی مشهد، تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام و تقاطع غیرهمسطح جانباز- آزادی اجرا می‌شود.

باقی مطالب در ادامه مطلبتصویری از چهارمین تقاطع سه سطحی مشهد که بعضی دوستان درخواست کرده بودند

تقاطع غیرهمسطح غدیر
ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه نوزدهم آذر 1391
مجتمع ایستگاهی خط دو مترو (ایستگاه کوهسنگی)

کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین گردشگاه های مشهد است که  به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به این نام خوانده می شود و در کنار رشته کوه های جنوبی مشهد واقع شده است . این تفرجگاه زیبای شهر مشهد بر اساس آمار در تابستان سال جاری با پذیرش حجم انبوه گردشگر، پس از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی، رتبه سوم حضور مسافر و گردشگر را به خود اختصاص داد . هوای لطیف و دید مناسب ، پارک کوهسنگی گردشگاه ها قدیمی مشهد از فراز کوه هایی که رسیدن به بالای آنها سهل و آسان است ، این پارک مثلثی شکل را از دیر باز مورد استقبال زائران و مجاوران مشهد قرار داده است .

طرح بزرگ توسعه مجموعه تفریحی گردشگری کوهسنگی در حالی در دست انجام است که هم اکنون این مجموعه در مجاورت بافت شهری قرار گرفته و بخشی از جاده کمربندی مشهد که جاده آسیایی نیز نامیده می شود، از کنار اراضی آن می گذرد.

با عنایت به الگوهای نوین توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل عمومی TOD، مجتمعهای ایستگاهی خطوط قطار شهری در جذب فعالیتها و شهروندان به این مراکز، جایگاه تراز اول پیدا کرده‌اند. در این راستا مجتمع ایستگاهی K2 خط ۲ قطار شهری مشهد با توجه به همجواری آن با پارک بزرگ کوهسنگی و نیز مجاورت با مرکز تجاری مهر کوهسنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

مساحت عرصه ۲۹۲۴
زیربنا ۳۵۸۰۵
تعدادطبقات ۱۹ طبقهارسال توسط امیر
سه برج از برج های در حال ساخت محله کوثر
غرب مشهد مستعد برای برج سازی

در مشهد چهار منطقه یک ، هشت ، نه و یازده به بلند مرتبه سازی اختصاص داده شده است . در این پست سعی شده است به معرفی مختصر سه برج مسکونی محله کوثر که در منطقه نه قرار دارد پرداخته شود.
باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم آذر 1391
 طرح منطقه نمونه گردشگری نمایشگاه بین المللی مشهد

توسعه چهار برابری نمایشگاه بین المللی مشهد

در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی خراسان رضوی که در استانداری برگزار می‌شد کلیات طرح منطقه نمونه گردشگری نمایشگاه بین المللی مشهد مورد بررسی نهادهای مختلف قرار گرفت.

سیدی مدیر نمایشگاه بین المللی در رابطه با این طرح گفت: این طرح علاوه بر لحاظ شاخصه‌های گردشگری دارای پارامترهای تجاری نیز می‌باشد و تاکنون فعالیت‌های تحقیقاتی و میدانی آن انجام شده است.

وی در مورد سرمایه‌گذار این طرح اضافه کرد: سرمایه گذار طرح هم توان ساخت داشته و هم توان بهره‌برداری آن را به طور همزمان دارا است و در حال حاضر در حدود 40 درصد مشتری این طرح آماده است و نگرانی بازگشت سرمایه نیست.


باقی مطالب در ادامه مطلب
ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر

پروژه گردشگری موجهای خروشان در مشهد 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد 

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت:اجرای پروژه گردشگری موجهای خروشان در مشهد حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علی اصغر پاکدل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان سرمایه گذاری در این پروژه 150 میلیارد تومان است که تا کنون پیشرفت خوبی در اجرای پروژه شاهد بوده ایم.وی اظهارداشت: این پروژه تفریحی-سرگرمی در زمینی به وسعت 40 هزار متر مربع احداث می گردد که عملیات اجرایی آن از یک سال و نیم پیش شروع شده است.

پاکدل گفت: عملیات اجرایی این پروژه تا پایان امسال به پایان می رسد و به احتمال زیاد در آغاز سال آینده در این مجموعه به گردشگران داخلی و خارجی خدمات تفریحی و سرگرمی ارایه می شود.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گفت: البته ادامه اجرای این پروژه با درخواست اعطای 40 میلیارد تومان تسهیلات بوده است که 15 میلیارد تومان آن تاکنون محقق شده است.

وی اظهارداشت: اعطای تسهیلات به پروژه های تفریحی -سرگرمی یکی از ضرورت های امروز است زیرا اجرای این پروژه ها می تواند در افزایش مدت ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی تاثیر بسزایی داشته باشد و در بازگشت سرمایه تسریع ایجاد کند.

پاکدل گفت: هفت پروژه عظیم سرگرمی و تفریحی در حال حاضر در مناطق نمونه گردشگری استان خراسان رضوی در حال اجرا است و لازم است علاوه بر حمایت از این پروژه ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی نسبت به ترغیب سایر سرمایه گذاران در سایر پروژه ها نیز اقدام کرد.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم آبان 1391
معرفی و تصاویری از پیشرفت طرح توسعه کوهسنگی

مساحت مجتمع فرهنگی ، تفریحی کوهسنگی که از سال 1374 شروع شده است به یکصد هکتار خواهد رسید. در طرح نهایی پارک کوهسنگی شامل 7 باغ خواهد شد که تعدادی از آن ها به بهره برداری رسیده و بقیه باغ ها در حال ساخت است و باقی مانده باغ ها تا پایان سال آماده سازی می شود.

پروژه کوهسنگی شامل:

الف. باغ های هفت گانه

ب. معابر و وسائل ارتباطی

ج. یادمان و نشانه ها

د. طراحی کلیه مبلمان شهری طرح

ه. تاسیسات زیربنایی

و. چشم انداز های اقتصادی طرح


تصاویر و معرفی کامل در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم آبان 1391
تاثیر تحریم ها بر استانداردهای گردشگری ایران

مصاحبه نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز با وب سایت پدیده

سابقه تحریم ها در کشور ایران آن قدر به سابقه حکومت نزدیک است که گویی تحریم ها هم زاد حکومت جمهوری اسلامی است. ناظر بیرونی با ره گیری تحریم های ریز و درشت غرب چنین در خواهد یافت که کشور ایران همواره تحریم بوده و هست. مصاحبه پیش رو در پی نگاهی گذرا بر تحریم های و تاثیرات آن بر استانداردهای اقتصادی، از آقای سعید ورودی نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز - مجری ساخت مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده شاندیز - تهیه شده است.


باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم آبان 1391
زیباسازی زیرگذر تقاطع غیر همسطح جهاد با موضوع دفاع مقدس رو نمایی شد
رقابت هفتاد نماد شهري براي اجرا در خيابان هاي مشهد


تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه چهاردهم آبان 1391

نخستین مدرسه تخصصی قلب خاورمیانه در مشهد كار خود را آغاز كرد

نخستین مدرسه تخصصی قلب خاورمیانه روز یكشنبه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد كار خود را آغاز كرد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد به خبرنگاران گفت: در نخستین دوره این مدرسه تخصصی حدود 50 نفر از جراحان قلب از ایران و سایر كشورهای منطقه حضور دارند.

دكتر سعید عبدالحسینی افزود: در این مدرسه روشهای جدید جراحی قلب برای جراحان متخصص و فوق تخصص قلب و عروق توسط استادان برجسته عضو انجمن قلب و عروق اروپا ارائه می شود.

وی با بیان اینكه پروفسور 'تورینو'، بنیانگذار انجمن جراحان قلب اروپا، سرپرست دوره های مدرسه تخصصی قلب در بیمارستان رضوی می باشد گفت: در نخستین دوره این مدرسه كه به مدت چند روز به طول می انجامد، روشهای جراحی آئورت توسط پنج نفر از اساتید بزرگ جراحی قلب اروپا ارائه می شود.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد استقبال جراحان قلب از ایران و سایر كشورهای منطقه برای شركت در این دوره را بسیار عنوان كرد و افزود: به احتمال زیاد دوره جراحی آئورت بدلیل استقبال متقاضیان برای بار دوم نیز برگزار خواهد شد.

او گفت: راه اندازی نخستین مدرسه تخصصی قلب خاورمیانه به دنبال برپایی سلسله كنگره های قلب و عروق در بیمارستان رضوی و انعقاد تفاهم نامه ای در این راستا با انجمن قلب اروپا صورت گرفته است.

وی افزود: بیماریهای قلب و عروق شایع ترین علل مرگ و میر در ایران شناخته شده لذا ارتقای توانمندی پزشكان و جراحان در درمان بیماریهای قلبی از اهمیت بسزایی برخوردار است.المان هایی به مناسبت عید غدیر


باقی تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : چهارشنبه دهم آبان 1391
توسعه سرزمین موج های آبی


سرزمین موج های آبی در زمینی به وسعت حدودا 8000 متر و زیربنای حدودا 23000 متر مربع بزرگترین پارک آبی در ایران و یکی از بزرگترین پارک آبی های آسیا می باشد.
این مجموعه بعد از چند سال از بهره بردای از ماه آینده طرح توسعه خود را در زمینی بالغ بر سه هزار متر مربع که در حال حاضر پارکینگ مجموعه هست آغاز خواهد. یکی ویژگی های طرح توسعه را میتوان به ارتفاع بلند سقف آن اشاره کرد که از بخش قدیمی مرتفع تر و امکان نصب سر سره های بلندتر را فراهم میکند.
زمان پیش بینی شده برای ساخت یک سال و هزینه حدود 125 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.


افتتاح بزرگترین پارک آبی سرپوشبده دنیا تا پایان امسال

دیشب با حضور در نمایشگاه گردشگری که در محل نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است و گفتگوی کوتاهی که با یکی از مسولین شهرداری طرقبه صورت گرفت به نقل از سرمایه گذاران پارک آبی موج های خروشان قول دادند که فاز اول مجموعه تا پایان امسال به بهره برداری میرسد.

فاز اول شامل پارک آبی 60000 هزار متر مربعی که شامل دو سالن پارک آبی جهت اسفاده آقایان و خانم ها با ارتفاع 34 متر و نصب بلندترین سرسره های دنیا میباشد.

یکی از ویژگی های جالب موج های خروشان را میتوان به تفاوت سرسره های نصب شده در سالن های آقایان و بانوان با اشاره کرد که این موضوع باعث شده است که  سالن ها به صورت هفتگی عوض شوند.

فاز دوم شامل:
شهربازی کودکان به مساحت 6000 متر مربع
شهربازی بزرگسالان به مساحت 6000 متر مربع
تالار های پذیرایی و سالن های همایش 6000 متر مربع
رستوران گردون
280 غرفه تجاریارسال توسط امیر
 
تاريخ : سه شنبه نهم آبان 1391
شهردار شاندیز از اختصاص 15 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای توسعه گردشگری این شهرستان خبر داد.

منطقه نمونه بین المللی گردشگری به مساحت یک هزار و 200 هکتار در شاندیز

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد رجب زاده اظهار داشت: ظرفیت اجرای پروژه های گردشگری در این منطقه وجود دارد و امیدواریم با برنامه ریزی مسئولان مربوطه و حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی همه این ظرفیت ها فعال شود.

وی بیان کرد: تاکنون کمتر از 30 درصد ظرفیت گردشگری شهر شاندیز با در نظر گرفتن پروژه های در دست اجرا، فعال شده و هنوز این منطقه ظرفیت های بالقوه بسیاری دارد.

وی بیان کرد: تلاش تمامی مسئولان شهر شاندیز باید در راستای فعال کردن میزان بیشتری از این ظرفیت ها باشد.

وی افزود: بدین منظور در حال حاضر پروژه هایی همچون پروژه بزرگ گردشگری پدیده شاندیز، هتل کشتی و احداث تعدادی واحد اقامتی کوچک در قالب هتل و هتل آپارتمان در دست اجرا قرار دارد.

وی اجرای منطقه نمونه بین المللی گردشگری به مساحت یک هزار و 200 هکتار در شاندیز را دیگر پروژه مهم گردشگری این شهر عنوان کرد.

باقی مطالب در ادامه مطلب
ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
  ساخت 3 پارکینگ زیرسطحی تا پایان سال جاری در مشهد


عملیات احداث نخستین پارکینگ زیرسطحی کشور ظهر دیروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهری در طرح عظیم مجد مشهد کلید خورد.
به گزارش شهرآرا ، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‏ سازان منطقه شرق، در ابتداي این مراسم اظهار داشت: نوسازی در مقیاس تک‏واحدی چیزی از شرایط امروز شهر مشهد را تغییر نمی‏دهد، این نوسازی باید در سطح محله باشد؛ طرح مجد با همین دیدگاه کلید خورده تا الگویی باشد برای مشهد و کشور؛ الگویی که وضعیت یک محله را تغییر داده است. وی با اعلام اتمام یک‏ سوم پروژه مذکور، ادامه داد: نخستین پارکینگ زیرسطحی کشور، سه طبقه بوده و با 33 هزار مترمربع و ظرفیت 1350 خودرو در زیر خیابان اصلی بزرگ ترین پارکینگ مشهد هم خواهد بود که در کنار یکی از ایستگاه‏های خط 3 قطار شهری قرار می‏گیرد.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر

اسلایدر