مشهد 1400
اطلاعات و اخبار پروژه های عمرانی و اخبار اجتماعی و اقتصادی کلانشهر مشهد

نخستین پلازای ۲ طبقه جهان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد


میدان شهدا در مشهد به واسطه نزدیکی به حرم مطهر امام رضا(ع) و نقشی که تاکنون در مناسبت‌های مختلف سیاسی و اجتماعی داشته است، نه تنها برای هر یک از ما مشهدی‌ها یادآور خاطرات مختلفی است بلکه هر یک از زائرانی که به پابوس امام رضا(ع) آمده‌اند، از این میدان خاطره‌ای به یاد دارند.

اما اگر از خاطرات خوش این میدان بگذریم، به زمانی خواهیم رسید که این میدان به پررفت و آمدترین نقطه مشهد تبدیل شد و با توسعه شهر بر ازدحام و شلوغی این میدان نیز افزوده شد تا جایی که رفته رفته هویت شهری و تاریخی خود را از دست داد و به یکی از گره‌های ترافیکی تغییر شکل یافت.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه هفتم دی 1391
چند خبر کوتاه از پروژه های عمران شهری

از ابتدای امسال تاکنون
دولت تنها 10میلیارد تومان از سهم 130میلیاردی برای مترو مشهد اختصاص داده است و شهرداری 112 میلیارد تومان برای خط دو مترو هزینه کرده است.

تا پایان امسال تقاطع غیر همسطح عباسپور، ضلع جنوبی کوهسنگی، بخشی از بوستان بهار، فرهنگسرای نصرت، فرهنگسرای قرآن و عترت، بزرگراه رضوی، بلوار نماز، توس‌گستر، زکریا افتتاح می شوند.


  طرح تقاطع سه‌راه خیام مراحل پایانی خود را طی می کند
طرح به گونه‌ای تهیه شده است که نیازی به تملک از اراضی باغ ملک آباد را ندارد و در خصوص مسایل امنیتی نیز هماهنگی‌هایی با آستان قدس صورت گرفته و این نهاد موافقت خود را اعلام کرده است.

سه‌راه خیام تقاطعی سه سطح است که در چپ‌گرد به صورت غیرهمسطح روگذر دارد و از چهارراه آزادی به سمت خیام و از چهارراه خیام به سمت میدان فلسطین که تراز دو است.


عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی عمومی بیمارستان امام رضا
(ع) با ظرفیت هزار و 500 خودرو آغاز شد در طبقات بالای این پارکینگ اقامتگاه‌هایی را برای همراهان بیمار در نظر گرفته شده است.
علاوه بر این به زودی عملیات احداث پارکینگ طبقاتی پارک وحدت و خیابان جنت با ظرفیت بیش از 1000 خودرو آغاز خواهد شد.ارسال توسط امیر
یا حضور معاون شهردار مشهد ؛
17تقاطع همسطح و غیرهمسطح در قالب سه پروژه شهری کلنگ خورد
کمربندی جنوبی مشهد
تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام
تقاطع غیرهمسطح جانباز- آزادی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حمید گشایشی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات سه پروژه عظیم عمرانی در مشهد اظهار داشت: در این پروژه‌ها سه منطقه از مناطق کور ترافیکی در عبور و مرور درون‌شهری و بیرون‌شهری مورد توجه قرار گرفته است.

گشایشی عملیات اجرایی پروژه کمربندی جنوبی را یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عمرانی در شهر توصیف کرد و ادامه داد:این سه پروژه، در سه منطقه کمربندی جنوبی مشهد، تقاطع غیرهمسطح شهید گمنام و تقاطع غیرهمسطح جانباز- آزادی اجرا می‌شود.

باقی مطالب در ادامه مطلبتصویری از چهارمین تقاطع سه سطحی مشهد که بعضی دوستان درخواست کرده بودند

تقاطع غیرهمسطح غدیر
ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه نوزدهم آذر 1391
مجتمع ایستگاهی خط دو مترو (ایستگاه کوهسنگی)

کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین گردشگاه های مشهد است که  به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به این نام خوانده می شود و در کنار رشته کوه های جنوبی مشهد واقع شده است . این تفرجگاه زیبای شهر مشهد بر اساس آمار در تابستان سال جاری با پذیرش حجم انبوه گردشگر، پس از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی، رتبه سوم حضور مسافر و گردشگر را به خود اختصاص داد . هوای لطیف و دید مناسب ، پارک کوهسنگی گردشگاه ها قدیمی مشهد از فراز کوه هایی که رسیدن به بالای آنها سهل و آسان است ، این پارک مثلثی شکل را از دیر باز مورد استقبال زائران و مجاوران مشهد قرار داده است .

طرح بزرگ توسعه مجموعه تفریحی گردشگری کوهسنگی در حالی در دست انجام است که هم اکنون این مجموعه در مجاورت بافت شهری قرار گرفته و بخشی از جاده کمربندی مشهد که جاده آسیایی نیز نامیده می شود، از کنار اراضی آن می گذرد.

با عنایت به الگوهای نوین توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل عمومی TOD، مجتمعهای ایستگاهی خطوط قطار شهری در جذب فعالیتها و شهروندان به این مراکز، جایگاه تراز اول پیدا کرده‌اند. در این راستا مجتمع ایستگاهی K2 خط ۲ قطار شهری مشهد با توجه به همجواری آن با پارک بزرگ کوهسنگی و نیز مجاورت با مرکز تجاری مهر کوهسنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

مساحت عرصه ۲۹۲۴
زیربنا ۳۵۸۰۵
تعدادطبقات ۱۹ طبقهارسال توسط امیر
سه برج از برج های در حال ساخت محله کوثر
غرب مشهد مستعد برای برج سازی

در مشهد چهار منطقه یک ، هشت ، نه و یازده به بلند مرتبه سازی اختصاص داده شده است . در این پست سعی شده است به معرفی مختصر سه برج مسکونی محله کوثر که در منطقه نه قرار دارد پرداخته شود.
باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر

ساخت کمربند جنوبی تا پایان آذرماه کلید می‌خورد

پروژه ای با 18 تقاطع همسطح و غیرهمسطح

با ساخت این کمربندی رینگ ترافیکی مشهد تکمیل خواهد شد

کمربندی ها نقش مهمی در کاهش ترافیک شهرها و نیز افزایش ضریب امنیت تردد خودروها دارند. در واقع شهرهایی که دارای زیرساخت های مناسب حمل و نقل هستند، تلاش می کنند تا با تکمیل کمربندی دور شهر، از ورود غیرضروری خودروهایی که قصد ورود به شریان های مواصلاتی درون شهری را ندارند، جلوگیری و امکان مصون ماندن شهر از ورود خودروهای غیربومی را فراهم کنند.
در راستای همین استراتژی مدیریتی، اکنون احداث «کمربندی جنوبی»، که طول آن 27‌کیلومتر است و از پادگان شهید برونسی آغاز و به آزاد‌راه مشهد – باغچه ختم می‌شود، در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته تا به یکی از مهم‌ترین نیازهای زائران پاسخ داده شود.
آن‌گونه که مدیران شهری می گویند، نکته جالب توجه در اجرای پروژه کمربندی جنوبی در کنار آسان شدن تردد‌ها برای مجاوران و مسافرانی که وارد مشهد‌الرضا(ع) می‌شوند، احداث 18‌تقاطع همسطح و غیرهمسطحی است که قرار است در این محدوده به اجرا درآید. چنین ویژگی منحصر به فردی است که باعث شده تا مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد، ایجاد کمربندی جنوبی در پایتخت معنوی ایران را با این تعداد تقاطع غیرهمسطح یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی حمل‌و‌نقلی بخواند.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : شنبه سیزدهم آبان 1391
بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور افتتاح شد

افتتاح پروژه ی بزرگ 17 شهریور

این پروژه ی بزرگ که شامل 2100 فضای پارکینگ , مرکز تجاری , شهربازی بزرگ و ... با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده است امروز به بهره بزداری رسید.

در این پروژه پارکینگ عمومی با زیر بنای 49213 متر مربع و با ظرفیت 2100 خودرو و 130 جایگاه پارک موتور سیکلت در طبقات دوم تا یازدهم در نظر گرفته شده است . که بصورت یک کمربند رامپی به هم ارتباط پیدا می کنند . در این پارکینگ ها علاوه بر پارک وسایط نلیه ، 661 متر مربع جهت پارک معلول ، 507 متر مربع پارک موتور سیکلت ، 229 متر مربع جک اتومبیل و 308 متر مربع پارک خودروی نقص فنی در نظر گرفته شده است . براساس توافق انجام شده با شهرداری از سوی سرمایه گذار پروژه  شرکت آتی سازان موعود ) ، پارکینگ عمومی طبقاتی احداث شده در این پروژه ، متعلق به شهرداری مشهد بوده و پس از پایان ساخت توسط سرمایه گذار به شهرداری واگذار خواهد گردید . با این اوصاف پارکینگ طبقاتی عمومی 17 شهریور ، بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور محسوب می گردد

طبقات منهای یک ، همکف و اول پروژه دارای کاربری تجاری است . طبقه یازدهم این مجموعه نیز جهت احداث مرکز تفریحی و شهربازی در نظر گرفته شده است . جمع  زیر بناهای تجاری و تفریحی مورد اشاره 19350 متر مربع می باشد . پروژه مزبور دارای 3 ورودی اصلی از خیابان های شهید شیرودی ، شهید صدر و میدان 17 شهریور می باشد .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : جمعه دوازدهم آبان 1391
 پل کابلی و تفاطع سه سطحی امام حسین افتتاح شد


گر برگه‌های تاریخ را ورق بزنیم، اردیبهشت سال ۱۳۸۹ یعنی ۳۱ ماه پیش بی‌درنگ ما را به خاطرات شلوغ میدان امام حسین (ع) خواهد برد.‌‌ همان زمانی که نوید طرح بزرگ و پروژه سه سطحی مشهد برای ساماندهی وضعیت این میدان جامه عمل به خود پوشید و کلنگ احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) بر زمین خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در دومین ماه بهاری سال ۸۹ وقتی عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) آغاز شد، تمام متولیان امر گفتند شبانه‌روز کار خواهیم کرد تا وضعیت میدان امام حسین(ع) که از پر تردد‌ترین محدوده‌های مشهدالرضا(ع) است در حداقل‌ترین زمان برای تسهیل در رفت و آمد مجاوران و زائران بهبود یابد و در اختیار آن‌ها قرار گیرد. در پایان‌‌ همان سال آغازین طرح بود که زیرگذر تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) به طول حدود هزار متر و سطح همسطح آن با یک الی دو ماه زود‌تر از موعد به بهره‌برداری رسید و با پایان یافتن این دو سطح، از ابتدای سال ۹۱ عملیات عمرانی روگذر تقاطع که پل کابلی بخشی از مرکز آن بود، کلید خورد.
حال که بیش از دو سال از آغاز این پروژه بزرگ شهر مشهد که عنوان می‌شود پل کابلی آن منحصر به فرد‌ترین پل کابلی کشور از نظر معماری است، می‌گذرد و چندی قبل شهردار مشهد بعد از وعده اول خود که افتتاح پل کابلی در هفته دولت بود افتتاح آن را عید غدیر اعلام کرد.
شهردار مشهد در نشست خبری روزهای پایانی مهر ماه، در خلال سوال‌های خبرنگاران گریزی هم به پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) زده و با اشاره به تاخیر چند ماهه در افتتاح آخرین سطح این پروژه بزرگ عنوان کرده بود: این پروژه که در یکی از مناطق محروم شهر قرار گرفته، ضمن کاهش بار ترافیکی شهر‌ به ‌عنوان یک نماد مهندسی و یکی از نشانه‌های خوب مشهد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
حال در زمانی که بیشتر از چند روز به افتتاح تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) نمانده است، سید محمد پژمان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تاکنون دو سطح از پروژه سه سطحی میدان امام‌حسین(ع) در اختیار مردم قرار گرفته و سطح سوم این پروژه که ایجاد اولین پل کابلی مشهد است،‌ تا چند روز آینده افتتاح شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه پل کابلی مشهد چهارمین پل کابلی ایران است، عنوان کرد: این پل کابلی که در نوع خود منحصر به فرد محسوب می‌شود، نقش بسزایی را در کاهش ترافیک در این نقطه پرتردد شهر ایفا خواهد کرد.
پژمان همچنین ضمن تشکر از شهروندان محدوده میدان امام حسین(ع) بابت صبری که در مدت اجرای پروژه داشته‌اند، خاطرنشان کرد: پل کابلی امام حسین (ع) هدیه‌ای از طرف مدیریت شهری به شهروندان است. 


هزینه‌کرد بیش از ۳۷ میلیارد تومان در تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع)
پژمان در ادامه با اشاره به تاخیر صورت گرفته در افتتاح آخرین سطح پروژه تقاطع غیرهمسطح امام‌حسین(ع)، عنوان کرد: قرار بود پل کابلی امام حسین(ع) زود‌تر از این‌ها افتتاح شود، اما متاسفانه بار ترافیکی این نقطه، امکان ایجاد محدودیت ترافیکی در تعطیلات تابستان را برای انجام برخی از امور همچون جوشکاری زیرپل و ... نداد و از این‌رو در ‌‌نهایت تصمیم گرفتیم به تدریج کار را پیش ببریم که موجب تاخیر شد.
شهردار مشهد در خصوص اعتبار هزینه شده در پروژه امام حسین(ع) نیز بیان کرد: هزینه کل طرح بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال بوده است. 

به گفته وی فقط در احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال برای ایجاد پل کابلی هزینه شده است.
پژمان با بیان اینکه امنیت پل کابلی امام حسین(ع) را تضمین می‌کنیم، عنوان کرد: وزن عرشه فلزی دو هزار تن است که در آن ۴۸ دسته کابل با ۲۵ تایی بکار رفته است.
شهردار مشهد در ادامه همچنین اظهار کرد: در این پروژه دو دوربرگردان در زیر پل در جهت صدمتری، مسیر ویژه عابران پیاده، فضای سبز، نور‌پردازی و... نیز صورت پذیرفته است.
گفتنی است در احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) ۴۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، 5000 تن آرماتور، ۴۰ هزار مترمکعب بتن و ۵۰ هزار تن آسفالت به کار رفته است.ارسال توسط مصطفی و وحید
  ساخت 3 پارکینگ زیرسطحی تا پایان سال جاری در مشهد


عملیات احداث نخستین پارکینگ زیرسطحی کشور ظهر دیروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهری در طرح عظیم مجد مشهد کلید خورد.
به گزارش شهرآرا ، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‏ سازان منطقه شرق، در ابتداي این مراسم اظهار داشت: نوسازی در مقیاس تک‏واحدی چیزی از شرایط امروز شهر مشهد را تغییر نمی‏دهد، این نوسازی باید در سطح محله باشد؛ طرح مجد با همین دیدگاه کلید خورده تا الگویی باشد برای مشهد و کشور؛ الگویی که وضعیت یک محله را تغییر داده است. وی با اعلام اتمام یک‏ سوم پروژه مذکور، ادامه داد: نخستین پارکینگ زیرسطحی کشور، سه طبقه بوده و با 33 هزار مترمربع و ظرفیت 1350 خودرو در زیر خیابان اصلی بزرگ ترین پارکینگ مشهد هم خواهد بود که در کنار یکی از ایستگاه‏های خط 3 قطار شهری قرار می‏گیرد.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد از پیشرفت فیزیکی 25 درصدی بخش توسعه‌ای خط یک قطار شهری خبر داد.

 مسعود بیژنی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، به افزایش 5 کیلومتری خط یک قطارشهری در بخش توسعه‌ای آن اشاره کرد و گفت: با پایان یافتن عملیات عمرانی ادامه خط یک کل طول این خط به 24 کیلومتر افزایش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: با بهره‌برداری کامل از خط یک قطارشهری دو ایستگاه جدید به مسیر اضافه خواهد شد.
بیژنی به اعتبارات لازم در بخش توسعه‌ای خط یک قطار شهری اشاره کرد و ادامه داد: برای انجام فعالیت‌ها در بخش توسعه‌ای خط یک به 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
به گفته وی اگر اعتبارات به‌موقع در اختیار فعالان در این بخش قرار گیرد سال 93 خط یک قطارشهری به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد خواهد رسید.
بیژنی در خصوص تعداد کل واگن‌های خط یک قطارشهری بعد از اتمام بخش توسعه‌ای آن، عنوان کرد: با افزایش مسیر به 60 دستگاه واگن دیگر در خط یک برای جابجایی مسافران نیاز خواهیم داشت که در حال‌حاضر موافقت اولیه را از دولت برای انعقاد قرار داد در این زمینه دریافت کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: برای تامین این تعداد واگن در حال رایزنی با همان ‌شرکت قبلی هستیم که هم‌زمان با پایان بخش توسعه‌ای خط یک قطارشهری واگن‌ها نیز وارد شوند.
بیژنی در توضیح سرفاصله زمانی با افزایش تعداد واگن‌های خط یک قطارشهری، گفت: با افزوده شدن 60 واگن دیگر در قالب بخش توسعه‌ای خط یک، تعداد کل‌ واگن‌های این خط به 120 عدد که 40 رام قطار را شامل می‌شود خواهد رسید و این امر مطمئنا کاهش سرفاصله زمانی را به همراه خواهد داشت.
وی افزود: جای امیدواری است که با تکمیل خط یک قطارشهری و افزوده شدن واگن‌های باقی‌مانده سرفاصله زمانی رسیدن قطار به ایستگاه تا کمتر از 5 دقیقه هم برسد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در ادامه از محموله جدید قطعات یدکی این وسیله حمل‌ونقلی خبر داد و خاطرنشان کرد: قطعات یدکی ناوگان خط یک به همراه سه واگن باقی‌مانده از قرارداد اولیه به مشهد رسید که تعداد واگن‌ها در این خط به 60 عدد افزایش یافت.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم شهریور 1391
 
سرعت مناسب مركز بین المللی مالي و
 
اقتصادی مشهد .
 


این مرکز در هشت بلوک به صورت زیر در حال ساخت هست:
بلوك A:پاركينگ در زير فضاي سبز لچكي اطراف ميدان
بلوك B: ساختمان تجاري
بلوك C: ساختمان اداري جديد و سالن‌هاي همايش
بلوك D: پاركينگ اختصاصي مجموعه (زير سطح زمين) + سالن‌هاي همايش (فرهنگي)
بلوك E:اداري،  اقامتي، رستوران و مركز داده‌ها
بلوك F: تجاري - پاركينگ
بلوكG: مجموعة ورزشي


بقیه تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید
 

پایان ماه‌ جاری پل کابلی امام‌ حسین(ع) به بهره‌‌برداری می‌ رسد؛

 

2 ماه آینده، افتتاح رسمی تقاطع

غیرهمسطح امام‌ حسین(ع) .

 

 شهردار مشهد گفت: پایان شهریور سال‌جاری پل کابلی

 امام‌ حسین (ع) به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرداری مشهد، سید محمد‌ پژمان تقاطع غیر همسطح امام‌حسین(ع) را از مهمترین و بزرگترین اقدامات در مشهد دانست و تصریح کرد: پل روگذر تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) از منحصر به فردترین و تنها پل کابلی در شرق کشور است که بخش عمده عملیات آن به اتمام رسیده و طی چند روز آینده با پایان قیرگونی، آسفالت، کشش کابل‌ها و ...شهروندان می‌توانند برای تردد از آن استفاده کنند.

 وی در پاسخ به این سوال که چرا پروژه مذکور در هفته دولت افتتاح نشد، افزود: محدوده تقاطع غیرهمسطح امام‌حسین(ع) از مکان های شلوغ و پرترافیک مشهد است که به دلیل این محدودیت اجرای هرگونه عملیاتی در هر زمان در این محدوده وجود ندارد که این امر باعث به تعویق افتادن زمان بهره‌برداری گردید.

شهردار مشهد ادامه‌ داد: برای جوشکاری قسمتی از زیر‌ پل باید محدودیت ترافیکی در میدان امام‌حسن(ع) ایجاد می‌کردیم که این امر با شلوغی خیابان‌های مشهد در تابستان مشکل‌ بود و مجبور شدیم جوشکاری را عقب بیندازیم.

 

ایمنی تردد بر روی پل کابلی امام‌حسین(ع) تضمین‌ شده‌ است :

پژمان در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سوال که آیا پل کابلی یاد‌ شده ایمنی لازم را برای تردد حجم‌ بالایی از خودروها در روز خواهد ‌داشت یا نه؟ عنوان‌ کرد: در حال حاضر روزانه تعداد زیادی از خودروهای سنگین حامل مصالح و سیمان و ... بر روی این پل در حال تردد هستند و از آن گذشته مرحله به مرحله ساخت این پل توسط ابزارهای پیشرفته از نظر ایمنی مورد آزمایش قرار گرفته‌ اند.

وی تاکید کرد: از نظر ایمنی پل کابلی امام‌حسین(ع) تضمین شده است .


 شهردار مشهد خبر داد:

 افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید

عباسپور در دهه فجر .

 

شهردار مشهد از افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید عباسپور

در دهه فجر خبر داد. 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرداری مشهد، سید محمد‌ پژمان روز گذشته به همراه جمعی از مسئولان در بازدید 7 ساعته خود از 15 پروژه در دست اقدام شهری با حضور در زیر‌گذر شهید‌ عباسپور که بخشی از عملیات عمرانی آن تاکنون انجام شده از روند کند پیشرفت این پروژه انتقاد کرد و گفت: قبل از عید نوروز که در این محل حاضر شدم وضعیت به همان شکلی بود که الان است و این نشان می‌دهد کار بخصوصی تاکنون انجام نشده‌ است.

وی اضافه کرد: برای تکمیل پروژه زیرگذر شهید عباسپور به عنوان حیاتی‌ترین پروژه‌های مشهد تاکنون سرمایه زیادی اختصاص یافته ‌است.

شهردار مشهد بر تعیین تکلیف پروژه فوق تاکید کرد و افزود: تاسیسات شهری از جمله لوله‌های قدیمی آب دوستی و همچنین مشکل خط لوله آب و فاضلاب از معضلات اجرای زیرگذر شهید عباسپور بوده‌ که برای برطرف کردن آن با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفتگو کرده ‌ایم.

به گفته پژمان زیرگذر شهید عباسپور تا انتهای مهر سال‌جاری به بهره‌ برداری خواهد‌ رسید.

وی همچنین از پل روگذر شهید عباسپور یاد کرد و گفت: ادامه فعالیت عمرانی این قسمت از پروژه شهید ‌عباسپور نیز مشکل تملک دارد که در همین رابطه مجبور شدیم برای تملک ملک از ماده 9 قانون شهرداری‌ها استفاده کنیم و بخشی از املاک مورد نیاز را خریداری کنیم.

شهردار مشهد اضافه‌ کرد: ترافیک و تردد زیاد خودروها در این محور نیز همچون پروژه امام‌حسین(ع) از دیگر مشکلاتی است که روند کار را کند کرده است.

وی خاطر ‌نشان کرد: با وجود تمام مشکلات رخ داده پل روگذر تقاطع غیر همسطح شهید عباسپور در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

 وی همچنین از بوستان بهار در مجاورت تقاطع غیر همسطح بازدید کرد و گفت: این بوستان از بزرگترین پارک‌های مشهد است که عملیات فاز اول آن به اتمام رسیده‌ و روند فعالیت‌ها در آن ادامه دارد.

به گفته وی در داخل بوستان بهار فرهنگسرای قرآن نیز در حال احداث می‌باشد که تا پایان سال‌جاری افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد ‌رسید.

 اتصال بولوارهای فکوری و پیروزی به بزرگراه شهید کلانتری 

با افتتاح بولوار نماز :

پژمان با ابراز رضایت از روند کار در آماده‌سازی بولوار نماز خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از بولوار نماز، بولوارهای فکوری، پیروزی به بزرگراه شهید کلانتری متصل خواهد ‌شد و امکان تردد در این محورها به یکدیگر برقرار می‌شود.

وی در توضیح زمان افتتاح بولوار نماز عنوان کرد: بخش عمده‌ای از کار در این محدوده به پایان رسیده و آسفالت بولوار نماز هم 3 روز آینده آغاز خواهد‌ شد.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه مذکور نیز معارضات ستون‌های برق وجود دارد که با تبادلات انجام شده با شرکت برق به زودی این موارد جابجا شده و بولوار نماز قبل از بازگشایی مدارس به بهره ‌برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است؛ شهردار مشهد همچنین با حضور در اراضی چاهشک، کال دروی، کال چهل‌بازه، کال چاهشک، بولوار 75 متری رضوی، پارک خطی صدمتری و کال دیش دیش از روند کار در این پروژه ها بازدید کرد .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391

همزمان با عيد سعيد فطر؛ نخستين يادمان دائمي آكواريوم در مشهد جانمايي مي شود
 يادمان «آكواريوم »‌ در ابتدا به صورت موقتي و براي مجموع المان هاي بهاري مشهد سفارش داده شده بود ،‌ اما با توجه به نوع كار و لزوم كيفيت بالا ،‌قابليت ماندگار شدن در شهر را كسب كرد كه استقبال كم نظير مردم از آن نيز دليلي بر بازسازي دوباره و نمايش آن در شهر شد .

نصب دائمي اين يادمان نيازمند طي كردن پروسه اي طولاني و عظيم بود كه تمامي مشخصات يك آكواريوم حرفه اي را در برگيرد و با توجه به اين كه آكواريوم در فضاي شهري قرار دارد پروسه اي كاملا حرفه اي براي بازسازي آن طي شد .مهم ترين مساله مهيا كردن فضاي زندگي براي آبزيان داخل اين آكواريوم بود كه از اين روي بايد دماي آب مورد نياز براي ماهي آب شيرين را فراهم كنيم تا در بحث گرمايشي و سرمايشي بتواند دمايي ثابت را در اختلاف دمايي شديد بين گرم ترين و سردترين ساعات در طول روز به وجود آورد . به همين دليل سيستم تاسيسات كاملا حرفه اي براي آن اجرا شده است .

براي انتخاب ماهي هاي مورد نظر نيز علاوه بر زيبايي و تنوع و اندازه آن ، سازگاري آنها هم در نظر گرفته شده است . حجم آب داخل آكواريوم را معادل 4 هزار و 500 ليتر آب :باتوجه به اين حجم مايع ،‌حدود 50 ماهي در شكل هاي مختلف و متنوع در آن قرار مي گيرد .
براي شيشه اين آكواريوم ازجنسي ويژه كه در اصطلاح به آن «شيشه ضد گلوله » مي گويند استفاده شد كه مقدار قطر آن كاري با ضريب امنيتي بالا ايجاد كرده كه به خوبي پاسخگوي فضاسازي شهري باشد .

ابعاد آكواريوم نيز 2 متر و 60 در 2 متر و 16 سانت و در عمق 70 است.
گفتني است المان آكواريوم در همان محل قبلي جانمايي خود در ميدان طالقانی (احمد آباد) مشهد همزمان با عيد سعيد فطر رونمايي خواهد شد .عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح جانباز ابتدای سال آینده آغاز می‌شود

تقاطع غیرهمسطح مذکور بصورت برشگاه، محورهای جانباز و آموزگار را مطابق با طرح های توسعه شهری( طرح جامع و تفصیلی) به یکدیگر متصل می نماید که این اتصال به صورت روگذر می باشد.
طرح اجرایی احداث این تقاطع در حال حاضر مراحل تصویب را طی می کند.
اجرا و بهره برداری از این محور با توجه به تجاری های با تراکم500 درصد در حاشیه بولوار جانباز و همچنین تقویت تردد و توسعه تسهیلات حمل و نقل در محورهای شرقی و غربی دارای اهمیت خاصی می باشد.
با توجه به اهمیت تقاطع جانباز آزادی در ترددها و دیگر معقولات شهری تمهیداتی نیز برای گذر نمودن خط 3 قطار شهری مشهد از محل این تقاطع در طرح فوق در نظر گرفته شده است.
در سال گذشته زمین های واقع در ضلع غربی بزرگراه آزادی برای عملیاتی کردن پروژه مذکور تحصیل حریم شده است. 

با توجه به وجود معارضات از جمله دکل های فشار قوی برق احداث برشگاه به بودجه ای حدود 30 میلیارد تومان نیاز دارد.

پیش بینی می شود که اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح آزادی جانباز در کمتر از یک سال به پایان برسد.ارسال توسط امیر
 
تاريخ : سه شنبه هفدهم مرداد 1391

اولین خیابان دو طبقه مشهد، ساخته می شود

شهردار منطقه ثامن از آغاز عملیات اجرایی نخستین خیابان دوسطحی شرق کشور در مشهد خبر داد.
مهندس برزویی اعلام کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه ثامن و بافت اطراف حرم و به منظور آسایش حال زائران، «گسترش حیات شهری در فضاهای زیرسطحی» از اصلی‏ترین برنامه‏های ماست و بر همین اساس، عملیات خاک‌برداری نخستین خیابان دوسطحی شرق کشور هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در شارستان چهارباغ آغاز شد. وی در توضیح این پروژه گفت: این خیابان دوسطحی به طول 300متر از خیابان شهید رجایی به سمت حرم تا تقاطع شارستان در حال اجراست و بنابر پیش‏ بینی‏ های انجام گرفته، تا رمضان سال آینده به ‏پایان خواهد رسید. برزویی با اشاره به هزینه‏ 15میلیارد تومانی این طرح افزود: این پروژه به منظور بهبود در رفت‌وآمد زائران و مجاوران به حرم رضوی و ایجاد دسترسی آسان به بازارهای محدوده حرم با 10متر خاک‌برداری، فضای شهری پیوسته پویا و کارآمدی را در زیر تراز همکف خیابان ایجاد خواهد کرد. وی ادامه داد: اين خیابان در سطح زمین به صورت سواره‌رو درمي‌آيد و در طبقه پایین‏تر پیاده‌رو ایجاد مي‌شود که علاوه بر طراحی خاص و منحصر به‏فردش که هماهنگی کاملی با فضای معنوی حریم رضوی دارد، برای زائران حرم رضوی امکانات خاصی نیز از قبیل استراحت‌گاه و مراکز خرید خواهد داشت.
برزويي حجم خاک‌برداری این طرح را 100هزار مترمکب ارزیابی و تصریح کرد: با اجرای کامل این طرح، امكان برقرار شدن ارتباط ساختاري ميان ترازهاي زيرسطحي مجتمع‏هاي تجاري و اقامتي واقع در محدوده فراهم مي‌شود و زمينه‌ شتاب‌گيري در تامین نیازهای زائران از طبقات زیرین فراهم می‏شود که با توجه به شلوغی‏های این محدوده، موفقیت بزرگی خواهد بود. وی در ادامه گفت: عرض این خیابان دوطبقه، 35متر است در حالی‌که معبر قبلی 25متر عرض داشت كه با در نظر گرفتن رفاه زائران، از عرض پروژه‏های اطراف اين خیابان کم کردیم و به عرض خیابان افزودیم تا شرایط هرچه ‏بهتری برای زائران فراهم شود.
برخورداری از یک تونل انرژی در زیر طبقه پایینی خود، امتیاز دیگری برای این پروژه است که برزویی در این خصوص تصریح کرد: منطقه ثامن تنها منطقه‏ای است که تاکنون تونل انرژی در آن اجرایی شده است؛ بولوار امیرالمومنین با يكهزار متر طول، شارستان با 2هزار متر سازه رفت ‏و برگشتی و این خیابان هم با 300متر طول، سه تونل انرژی شهر مشهد را تشکیل می‌دهند که حضور در این محدوده شهر را با آرامش بیشتری همراه خواهند كرد.

منبع : شهرآرا


مشخصات فنی طرح نوسازی و بهسازی

بافت پیرامون حرم امام رضا (ع)

طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت رضا (ع) محدوده ای به وسعت تقریبی 310 هکتار را شامل می شود که خود به چهار قطاع بزرگ تقسیم می شود

قطاع یک: در حد فاصل میدان بیت المقدس، خیابان شهید اندرزگو(خسروی نو)،چهار راه خسروی،خیابان آزادی، چهار راه شهدا، خیابان شیرازی و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود 29 هکتار را در بر می گیرد.

قطاع دو: در حد فاصل خیابان شیرازی، چهار راه شهدا، خیابان آزادی، راه آهن، بولوار شهید کامیاب، چهار راه مقدم طبرسی، خیابان طبرسی و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود 122 هکتار را در بر می گیرد.

قطاع سه: در حد قاصل خیابان طبرسی، چهار راه مقدم، بولوار وحدت، میدان وحدت(پنجراه پایین خیابان)، خیابان نواب صفوی و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود 104 هکتار را در بر می گیرد.

قطاع چهار: در حد فاصل خیابان نواب صفوی، میدان وحدت(پنجراه پایین خیابان)،خیابان17 شهریور، میدان 17 شهریور، خیابان شیخ طوسی(حاشیه شمال شرقی بازار رضا)، میدان بیت المقدس و حرم مطهر واقع شده و مساحتی در حدود 55 هکتار را در بر می گیرد


بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که محدوده طرح را شامل می شود با الگوی مرکزی شعاعی شکل گرفته است. بدین معنی که مجموعه حرم مطهر امام رضا (ع) که خود محدوده ای به وسعت حدود 50 هکتار را شامل می شود در مرکزیت طرح قرار داشته و بافت پیرامون به صورت شعاعی در اطراف آن شکل گرفته است.

با توجه به این الگوی شعاعی و به نسبت دوری و نزدیکی بافت از مجموعه حرم مطهر کیفیت و چگونگی تخصیص فضا تغییر می کند و در واقع فرایند گذار در این تخصیص مورد نظر بوده است. با این تحلیل و با معیار دوری و نزدیکی بافت به مجموعه حرم سه حوزه با فعالیت های مشخص در طرح تعیین شده است


حوزه زیارت

این حوزه که به حوزه قدسی نیز مشهور است در مرکزیت طرح قرار داشته و دارای کارکرد اصلی زیارت است و عنصر انسانی آن زائر می باشد. در این حوزه تمام برنامه ریزی های کالبدی و عملکردی بر عهده آستان قدس رضوی می باشد و سازمان مجری طرح هیچگونه مداخله ای در این حوزه ندارد


حوزه اقامت-زیارت

این حوزه در اصطلاح سازمان مجری طرح به سطح یک مشهور است و فعالیت اصلی آن تدارک نیاز های زائران است و عنصر انسانی این حوزه زائران و شهروندان هستند. این حوزه از لحاظ جغرافیایی در حدفاصل مجموعه حرم مطهر تا شبکه حلقوی موسوم به شارستان رضوی قرار دارد. شارستان رضوی قرار است در راستای اجرای طرح احداث و به صورت حلقه ای گرداگرد حرم مطهر و با فاصله ای متناسب از آن ارتباط کلیه خیابان های شعاعی(منتهی به حرم مطهر) را با یکدیگر برقرار نماید.
 

حوزه اقامت

این حوزه در اصطلاح سازمان مجری طرح به سطح دو مشهور است و فعالیت اصلی این حوزه عملکرد های شهری براساس سرریز تقاضاهای زائران از سطح یک است. این حوزه از لحاظ جغرافیایی در حدفاصل شارستان رضوی تا مرز محدوده ی اجرای طرح واقع می گردد.

همانطور که قبلا بیان گردید طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت رضا(ع) از حرم مطهر شروع و به خیابان های اندرزگو(خسروی نو)، آزادی، بولوار شهید کامیاب، بولوار وحدت، خیابان 17 شهریور و خیابان شیخ طوسی(حاشیه بازار رضا)محدود می شود. این محدوده مساحتی در حدود 3.100.000 مترمریع را شامل می گردد


گذرگاه ها و خیابان ها
طرح تفضیلی نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) دارای وجوه و کارکردهای فراونی می باشد و در اصل حیات شهری جدیدی را در محدوده ی طرح ایجاد می نماید.  لذا در راستای اجرای طرح و با هدف تسهیل عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی محدوده، سازمان مجری طرح علاوه بر تعریض چهار خیابان اصلی موجود منتهی به حرم مطهر، نسبت به احداث چهار خیابان شعاعی جدید و یک حلقه مبدل مشهور به شارستان رضوی اقدام خواهد نمود


شارستان رضوی

قبل از شروع اجرای طرح خیابانهای موجود منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) از لحاظ دسترسی به یکدیگر دارای نارسایی هایی جدی بوده است. مطابق طرح تفضیلی مصوب  حلقه مبدل که نقش اصلی آن فرایندگذار از حیات شهری به مرکز قدسی است در حد فاصل سطح یک و دو قرار گرفته است و پیرامون حلقه مبدل (شارستان رضوی) کاربری هایی با هدق بهره وری مناسب از ظرفیت های محیطی برای پاسخگویی به نیازهای زائران برنامه ریزی شده است


خیابانهای شعاعی

در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) علاوه بر تعریض و بهسازی چهار خیابان اصلی موجود منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع)، احداث چهار خیابان جدید که به خیابانهای شعاعی معروف هستند نیز پیش بینی شده است. اسامی این چهار خیابان به شرح ذیل است:

شارستان چهار باغ در قطاع یک که ارتباط مستقیم چهار راه خسروی به حرم مطهر را برقرار می نماید.

شارستان رضوان در قطاع دو که ارتباط مستقیم میدان راه آهن را به حرم مطهر برقرار می نماید.

شارستان امیرالمومنین(ع) در قطاع سه که ارتباط مستقیم تقاطع بولوار وحدت و امت را به حرم مطهر برقرار  می نماید.

شارستان عیدگاه در قطاع چهار که ارتباط مستقیم میدان17 شهریور را به حرم مطهر برقرار می نماید

بلوار امیرالمومنین (ع) به طول 900 متر در قطاع 3 محدوده طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است و بلوار وحدت را به حرم مطهر متصل می کند. بر اساس نظر کارشناسان این محور به عنوان مهمترین شریان حیاتی بافت مرکزی ایفای نقش نموده و اثر زیادی در روان سازی ترافیک خیابانهای منتهی به حرم مطهر و ایجاد رفاه بیشتر برای زائران و مجاوران خواهد داشت. از امکانات و تاسیسات زیر بنایی در نظر گرفته شده در راستای اجرای طرح، احداث تونل مشترک تاسیسات شهری می باشد که به طول تقریبی 13 کیلومتر در خیابانهای اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) با الویت دو تونل هر یک به طول 500 متر در بلوار امیر المومنین بین حرم مطهر رضوی و بلوار وحدت طراحی گردیده است

اهداف اجرایی این طرح ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی دقیق در اجرای پروژه های خدماتی، ارائه سهل و آسان و پشتیبانی خدمات، رفع مشکلات ترافیکی بر اثر حفاریهای متعدد و بعضا نابجا، سهولت تعمیر و تعویض لوله ها و کابلها بدون نیاز به حفر مجدد ترانشه و ایجاد مکان حفاظت فیزیکی تاسیسات از صدمات احتمالی و انجام سرویس برای افزایش عمر تاسیسات می باشد.

طی بازرسی های انجام شده و با هماهنگی انجام گرفته و نظر به لزوم استفاده از مصالح نوین مقرر گردید که از لوله های فایبر گلاس با مقطع دایره ای و قطر 2800 میلی متر در این پروژه ستفاده گردد.در طول مسیر لوله ها جهت انشعابات آب، مخابرات، برق و فاضلاب نیز تعداد 12 حوضچه حفر شده اند تا از حفاریهای متعدد و نابجا در مسیر بلوار امیر المومنین (ع) ممانعت شود.

ره باغ

در طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع)، امتداد خیابانهای شعاعی به سمت حرم مطهر جهت حرکت پیاده زائران در نظر گرفته شده است در سطح یک با هدف تداوم سمت گیری در جهت مجموعه حرم مطهر و تامین پیوندهای لازم با حوزه قدسی، ره باغ هایی پیش بینی شده اند که ضمن تسهیل حرکت پیاده و تامین دسترسی مناسب و امن به حرم مطهر، حرکت از مبادی ورودی مجموعه حرم مطهر را در بافت شهری پیرامون تا حلقه ی مبدل تداوم می بخشد. هدف از ایجاد این حوزه که از آن به عنوان ره باغ یاد می شود تسهیل حرکت پیاده زائران به مجموعه حرم مطهر، تداوم از مبادی ورودی مجموعه حرم مطهر تا حلقه مبدل، مسائل زیست محیطی، انتقال از حرکت سواره به پیاده و تامین ایستگاههای حمل و نقل عمومی می باشد.برای این طرح عظیم با 47درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون  بيش از 3 هزار و 500 ميليارد تومان هزینه شده است و طبق پیش بینی ها باید تا سال 97 به پایان برسد


ارسال توسط امیر
 
تاريخ : یکشنبه هشتم مرداد 1391
مجتمع تجاری اداری سپهر کوهسنگی

محل اجرا: خیابان کوهسنگی- نبش کوهسنگی 12
مساحت زيربناي كل : 15,162 مترمربع
كاربري واحدها : مسکونی،تجاری، اداری
میزان پیشرفت فیزیکی: 40 درصدعکس هایی از بلوار وکیل آباد قدیم و بزرگراه وکیل آباد فعلی(( عکس از رضا رهنمای مقدم))


ارسال توسط امیر
 

پروژه برج ۲۲ طبقه مسکونی باران ۲ .

 

موقعیت مکانی:

این پروژه  در  شهر مشهد، در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰ متر مربع و در حاشیه خیابان گلشن، ما بین دو محور بلوار هنرستان و هفتم تیر بوده و از امکان دسترسی آسانی به شاهراه‌های ارتباطی و ناوگانهای حمل و نقل درون شهری برخوردار است. این برج مسکونی منحصر به فرد در نزدیکی ارتفاعات زیبای منتهی الیه جنوب غربی شهر قرار گرفته و چشم اندازی زیبا از باغهای وسیع اطراف خود دارد.

 

تنوع فضاهای تعریف شده :

 1. تنوع و تیپ بندی واحدهای مسکونی بگونه‌ای است که سلیقه و خواست‌های مختلفی را تامین نماید، متراژهای تقریبی ۱۹۵ ،۲۵۰ ،۴۰۰ ،۶۰۰ و ۹۰۰ مترمربع و نیز رعایت اصولی ممتاز در طراحی‌ها اعم از تفکیک مناسب فضاهای عمومی و خصوصی، دریافت نور مناسب و در ‌‌نهایت بهره‌مندی از چشم اندازی وسیع و باشکوه از شهر در تمامی فضاهای نشیمن واحد‌ها با پنجره‌های بزرگ.
 2. لابی بسیار وسیع و مجلل که تداعی دقیقی از حضور در هتلی ۷ ستاره خواهد داشت با موقعیت‌های مختلفی چون سکوی نواخت پیانو، محل‌های مختلف نشیمن بسیار زیبا، پذیرش برج، محیط قرار‌ها و ملاقات‌های کاری، فضای ارائه خدمات بانکی اولیه (ATM) و ...
 3. کافی شاپ و رستورانی وسیع، مجلل و زیبا با دسترسی به فضای سبز پیرامون آن و مجهز به جدید‌ترین تجهیزات و امکانات کافه‌ای و آشپزخانه‌ای که امکان ارائه تمامی وعده های روزانه را نیز دارا می باشد، با برخورداری از دسترسی‌ها و ارتباطات مناسب با فضاهای مختلف آبی، تفریحی و خدماتی برج.
 4. دو مجموعه آبی بسیار زیبا و مجهز، یکی در بام برج و دیگری در طبقات زیرین واقع شده است که اولی کارکردی ورزشی و درمانی (هیدروتراپی) داشته و چشم اندازی از تمامی جهات به شهر زیبای مشهد خواهد داشت و دیگری کامل‌ترین مجموعه آبی اختصاصی شهر خواهد بود با انواع متنوعی از امکانات و خدمات ورزشی، تفریحی و رفاهی اعم از سوناهای خشک و‌ تر، جکوزی‌های مختلف، اتاق اسپا و ماساژ و... که مناسب‌ترین فضای استراحت در پایان یک روز کاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
 5. سالن وسیع چند منظوره جهت برگزاری جشن‌ها، سالگرد‌ها، میهمانی‌ها و گردهمایی‌های ساکنین و نیز برگزاری گالری‌های فصلی، برندشو‌های دوره‌ای و...
 6. سه واحد سوئیت مستقل و اختصاصی جهت پذیرایی از بستگان و میهمانان نزدیک ساکنین .
 7. سالن اسکواش .
 8. سالن بولینگ .
 9. سالن بیلیارد .
 10. فضای اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای .
 11. سالن چند منظوره بازی‌های پینگ پنگ، فوتبال دستی، دارت و...
 12. سالن اختصاصی سینمای سه بعدی با سیستم صدای دالبی .
 13. کتابخانه و سالن مطالعه .
 14. سالن آرایش مردانه و زنانه .
 15. کارواش تمام اتوماتیک .
 16. خشکشویی مرکزی .
 17. سالن بازی کودکان (مهدکودک داخلی) .
 18. سوپر مارکت اختصاصی .
 19. اتاق اختصاصی پزشک و مشاور خانواده .
 20. فضای استراحت و غذاخوری پرسنلی . 
 21. موتورخانه مجهز و بسیار بزرگ .
 22. فضاهای اداری، دفتری و مانیتورینگ برج .

 

قیمت واحد ها در طبقات مختلف :

 

 

امکانات و تجهیزات :

 1. چهار عدد آسانسور بزرگ، لوکس و فوق سریع .
 2. وجود حداقل ۲ و حداکثر ۴ پارکینگ برای تک تک واحدهای مسکونی و متناسب با وسعت آن‌ها .
 3. سیستم یکپارچه مشاهده، نظارت و کنترل کلیه فضاهای مشاعی با قریب به ۱۰۰ عدد دوربین مداربسته .
 4. سیستم مجهز و پیشرفته دمش هوای مطبوع (هوای تازه، تصفیه شده و مرطوب) به داخل تک تک واحد‌های مسکونی و کلیه فضا‌ها و واحد‌های خدماتی برج .
 5. سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی با بکارگیری آخرین تکنولوژی‌های موجود .
 6. سیستم پیشرفته تامین برق اضطراری برج .
 7. منابع عظیم ذخیره آب شرب .
 8. منابع اختصاصی آب آتش نشانی .
 9. منابع ذخیره آب خاکستری (برخی پسماند‌ها) جهت تصفیه و استفاده مجدد در واحد‌هایی چون کارواش، مصارف تاسیساتی خاص و... جهت صرفه جویی درمصرف آب و کاهش میزان آلودگی آن . 
 10. سیستم یکپارچه و پیچیده اعلام و اطفای حریق که تمامی فضاهای عمومی و خصوصی برج را بصورت جزء به جزء تحت کنترل خود دارد .
 11. سیستم یکپارچه اطلاعاتی و ارتباطی (IP TV) در داخل واحدهای مسکونی، جهت پخش سراسری فیلم، اطلاع رسانی‌های عمومی، مشاهده تک تک فضاهای عمومی از داخل واحد‌ها، انجام نظرسنجی‌ها، درخواست و ثبت سفارشات مختلف و...
 12. سیستم هوشمند کنترل مصارف متنوع برق در کلیه فضاهای مشاعی جهت کاهش قابل ملاحظه مصرف برق .
 13. سایت اختصاصی فرود هلیکوپتر بر روی بام، جهت ارائه خدمات امدادی در مواقع اضطراری .
 14. سیستم یکپارچه ارتباطی میان تک تک واحدهای مسکونی با کلیه فضاهای عمومی و واحدهای خدماتی برج .

 

سیستم‌ مدیریت بهره برداری و خدمات پس از فروش :

 

 1. تاکسی سرویسهای اختصاصی برج (VIP services) جهت ارائه انواع خدماتی چون سرویس مدارس، سرویس کار، خدمات کار‌پردازی و سایر جابجایی‌های ساکنین و میهمانان ایشان .
 2. سیستم یکپارچه طیف متنوعی از خدمات عمومی برج بصورت شبانه روزی اعم از دریافت سفارشات و درخواست های ساکنین و پیگیری آنها، مدیریت خرید ها و تحویل آنها به درب منزل، مدیریت پارکینگ ها ( پارکمن)، نظافت برنامه ریزی شده جزء به جزء اماکن عمومی برج و ...
 3. سرویس خانه داری جهت نظافت دوره‌ای واحد‌های مسکونی .
 4. سیستم یکپارچه نگهداری، راهبری و نظارت بر تجهیزات تاسیساتی برج بصورت شبانه روزی .
 5. سیستم مدیریت تفریحات، جشن‌ها، سالگرد‌ها، مسافرت‌ها، اوقات فراغت و...
 6. حضور مستمر پزشک و مشاور خانواده جهت ارائه طیف متنوعی از مشاوره‌ها و خدمات طبق برنامه ریزی‌هایی که طی زمان برای تک تک اعضای ساکن در برج انجام خواهد پذیرفت.
 7. حضور مستمر مربی کودک جهت انجام برنامه ریزی ‌و مدیریت مهدکودک داخلی برج .
 8. سیستم مالی و حسابداری مرکزی برج جهت محاسبه و ارائه دقیق و منظم گزارشات مالی و ارائه طیف متنوعی از خدمات مالی به ساکنین .
 9. و در نهایت حضور مدیریتی جامع و یکپارچه حداقل به مدت ده سال از آغاز زندگی در برج با هدف ایجاد هماهنگی، نظارت مستمر و کنترل تمامی بخش ها و واحدها.

 

تصاویری از پیشرفت پروژه :

 

 

 

 


پروژه عظیم تجاری AXON  .

 

 

 

معرفی پروژه :

 پروژه عظیم تجاری اکسون در میدان 17 شهریور 35 متری دانش شرقی و روبروی بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور در عرصه ای به مساحت 5150 مترمربع و زیربنایی به مساحت 80000 مترمربع در 16 طبقه در دست احداث میباشد که تلفیقی از واحدهای تجاری ، انبار تجاری و پارکینگ میباشد و به شغلهایی از قبیل پوشاک ٰ کیف و کفش ٰ لوازم آرایشی ٰ مانتو ٰ سیسمونی و غیره اختصاص دارد .

 

ویژگی های خاص پروژه :

 

 • فاصله بسیار کوتاه تا حرم مطهر امام رضا(ع) 1200 متر .
 • پارکینگ زیبا و با تردد آسان .
 • قرار داشتن در بافت تجاری مهم میدان 17 شهریور .  
 • دارا بودن دسترسی از سه خیابان اصلی .

 

مشخصات فنی پروژه :

اسکت تمام فلزی ، ایجاد دیوارهای برشی بتنی در طبقات منفی ، بکارگیری سقف کامپوزیت و استفاده از نمای آلومینیوم کامپوزیت ، سنگ و نیز شیشه از مشخصه های فنی در ساخت این پروژه میباشد .

 

امکانات پروژه :

پروژه عظیم تجاری اکسوندارای امکانات خاصی است که در دو زمینه میتوان به آنها اشاره نمود ابتدا امکانات کلی مجتمع که مجتمع که به تفضیل عبارتند از :

 • پارکینگ طبقاتی .
 • نمازخانه .
 • سیستم اعلام حریق .
 • سیستم اطفای حریق .
 • سیستم پیجینگ و اطلاع رسانی .
 • کیوسک تلفن .
 • سرویسهای بهداشتی .
 • روشنایی محوطه .
 • دوربین مداربسته جهت حفاظت مجتمع .
 • نورپردازی .
 • آسانسور پارانوما .
 • آسانسور نفر بر و بار بر .
 • پله برقی .
 • راه پله سنگی .

و نیز امکانات ویژه ی واحد تجاری که عبارتند از :

 • برق 25 آمپر .
 • یک خط تلفن .
 • سیستم اعلام حریق .
 • انتن مرکزی .
 • کف سرامیک .
 • برق اظطراری (روشنایی اظطراری ) .
 • سیستم گرمایش و سرمایش .

 


پروژه تجاری و اداری برج آبشار .

 

- دارای 14 طبقه .
- متراژ حدود ده هزار مترمربع زیربنا شامل :
- دو طبقه پارکینگ مکانیزه با مدت انتظار حداکثر 2 دقیقه .
- 3 طبقه هایپرمارکت .
- 4 طبقه اختصاصی پزشکان با ورودی کاملا مستقل ( شامل 20 مطب و داروخانه اختصاصی) .
- 7 طبقه واحدهای اداری و مدیریتی شامل 29 واحد .
- کافی شاپ و فست فود در طبقه 14، همراه با فضای سبز و میزهای اختصاصی گردان بر روی بام
- با چشم انداز فوق العاده پارک ملت .
- سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی با رعایت جدیدترین روش های بهینه سازی مصرف انرژی .
- دارای نمای ترکیبی از سنگ و چوب همراه با 4 دستگاه پله برقی و 7 دستگاه آسانسور .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : یکشنبه یکم مرداد 1391

افتتاح تقاطع غیرهمسطح عباسپور در نیمه دوم سال‌جاری

مدیر نظارت بر پروژه های عمرانی شهرداری مشهد گفت: تقاطع غیرهمسطح عباسپور در 6 ماه دوم سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

با اقدامات عمرانی صورت گرفته تاکنون پیشرفت فیزیکی65 درصدی در عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح عباسپور به ثبت رسیده است.

این پروژه شامل یک دستگاه پل روگذر به طول650 متر به صورت شرقی و غربی در حال اجراست که بولوار شهید عباسپور را به بولوار سرخس(حر) متصل می کند.

ریحانی همچنین از ساخت دو دستگاه پل روگذر به صورت دوربرگردان در پروژه تقاطع غیرهمسطح عباسپور خبر داد و عنوان کرد: علاوه بر مسیر فوق دو مسیر دور برگردان دو طرفه در محل شهرک شهید بهشتی در تیر ماه سال جاری در قالب این پروژه به بهره برداری رسید. 

به گفته وی در تقاطع غیر همسطح عباسپور که در حال اجرا می باشد حدود20 هزار مترمکعب بتن ریزی انجام و 5 هزار تن آرماتور مصرف گردیده است. 

ریحانی در خصوص اعتبار هزینه شده در جهت اجرا و تکمیل پروژه یاد شده, اضافه کرد: تقاطع غیرهمسطح عباسپور با اعتبار بالغ بر200 میلیارد ریال در حال اجرا می باشد.چند خبر کوتاه از مترو

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان ساعت کاري قطارشهري از ساعت 7صبح تا 22 و شب‌هاي قدر نیز تا سحرخواهد بود.

امسال بلیت قطارشهری افزایش نمی‌یابد و شهروندان باید از اول مردادماه فقط از من‌کارت استفاده کنند.

5کیلومتر مسیر توسعه خط یک بیست درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که تا پایان سال 92 به اتمام میرسد که در نهایت خط یک با 24 کیلومتر و 24 ایستگاه به مسافران سرویس‌دهی کند.

رقم کل قرارداد خط 2 رقمی بالغ بر يكهزار و 200میلیاردتومان پیش‌بینی می‌شود.

بودجه سنواتی دولت در سال جاری قرار بود 130میلیاردتومان اعتبار به مترو مشهد اختصاص یابد؛ اما متاسفانه تاکنون هیچ رقمی اختصاص نیافته است.

 در حال حاضر خط 2 در شفت شمالی بیش از 21.5 متر حفاری در یک روز رکورد داشته و میانگین حفاری آن در ماه اخیر 16 متر بوده است.

 دستگاه حفاری مکانیزه در شفت جنوبی شاهد رکورد 10.5 متر در روز بوده که میانگین آن طی ماه اخیر 1/6متر حفاری بوده است.

tbm شفت جنوبی خط دو با یک سانت انحراف به ایستگاه اول رسیده است

در حال حاضر میزان حفاری در شفت جنوبی حدودا 601متر و در شفت شمالی 1250متر می باشد.

حفاری تونل خط 2، مردادماه سال آینده به اتمام می‌رسد.

تاکنون برای ساخت ایستگاه‌های خط 2 بالغ بر 150تملک انجام شده و فقط 5 مورد آن اعمال قانون شده است، افزود: به احتمال زیاد بهره‌برداری از خط 2اواخر سال 94 خواهد بود.

بهره‌برداری از خط 2اواخر سال 94 خواهد بود.


ارسال توسط امیر
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هفتم تیر 1391

آغاز ساخت پارکینگ زیر سطحی مجد

بزرگترین پارکینگ زیر سطحی ایران

امروزه تمام کلانشهر های ایران هر کدم به نوعی از کمبود پارکینگ رنج می برند به همین جهت شهرداری ها در تلاش هستند که با ساخت پارکینگ های متنوع این معزل را حل کنند . در همین راستا شهرداری مشهد در نظر دارد با مشارکت طرح مجد که شامل 36 برج و ساختمان اداری و تجاری میشود علاوه بر پارکینگ هایی که برای هر ساختمان در نظر گرفته شده است اقدام به ساخت پارکینگ زیر سطحی کند تا به نوعی کمبود پارکینگ آن مناطق مانند خیابان قرنی ، ابوطالب و... را حل کند.

این پارکینگ زیر سطحی در بلوار 35 متری مجد به طول حدودا 300 متر در سه طبقه و با زیربنای 35هزار متر مربع آغاز شده استافتتاح دو پروژه در عید فطر

همزمان با عید سعید فطر پردیس سینمایی هویزه که قرار بود بهمن پارسال بازگشایی شود به بهره برداری می رسد . بنا به گفته مسئولین موسسه سینما شهر پردیس هویزه دارای بزرگترین پرده سینمایی ایران می باشد.

همچنین پارکینگ طبقاتی آسمان واقع خیابان هفده شهریور عید فطر امسال افتتاح می شود. شهردار منطقه هفت معتقد است پارکینگ آسمان با گنجایش بیش از 1500 خودرو بزرگترین پارکینگ طبقاتی ایران می باشدارسال توسط امیر
 
تاريخ : شنبه بیست و چهارم تیر 1391

پسرفت 20 درصدی موزه بزرگ خراسان نسبت به سال گذشته!

نزديك به 7 سال از آغاز احداث موزه بزرگ خراسان مي‌گذرد؛ موزه‌اي كه هم مشهدي‌ها و هم مسافران هرگاه كه در سال های اخیر براي تفريح به پارك بزرگ كوهسنگي رفته‌اند، با ساختمان نيمه‌كاره آن روبه‌رو شده‌اند كه شايد كسي به واسطه تاخير طولاني در بهره‌برداري از اين موزه و وعده‌هاي پياپي تحقق نيافته مسئولان مربوطه براي تكميل آن، ديگر در انتظار افتتاحش نباشد. پروژه بزرگي كه عمليات احداث آن از سال 84 آغاز شده و قرار بود در سال 88 به پايان برسد، اما تاكنون چند شركت كار اجراي آن را بر عهده گرفته‌اند و در نيمه‌راه آن را رها كرده‌اند.

احمدزاده، معاون سابق رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، سال گذشته وعده داده بود كه با تخصیص اعتبار موردنیاز، براي موزه بزرگ خراسان اين پروژه قبل از نیمه نخست سال جاري به بهره‌برداری برسد. وي اين پروژه را يكي از مصوبات بر زمين‌مانده در استان خراسان رضوي خوانده و اعلام كرده بود: پروژه موزه بزرگ خراسان تاكنون (آذر‌ماه سال 90) 85درصد پيشرفت فيزيكي داشته است كه با بررسي‌هاي انجام شده و با تخصيص اعتبارات عمراني مورد‌نياز، بهره‌برداري از اين پروژه مهم تا قبل از نيمه نخست سال 1391محقق مي‌شود.

مدير‌كل موزه‌هاي كشور نيز اواخر سال گذشته اين وعده را با گفتن اينكه موزه‌ بزرگ خراسان در هفته دولت سال آينده(91) به بهره‌برداري خواهد رسيد، قوت بخشيده بود.

اما همه اين اظهارات در حالي است كه روز گذشته در خبري كه روابط‌عمومي استانداري خراسان رضوي آن را منتشر ساخته است، سرپرست اداره‌كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان از پيشرفت 63درصدي پروژه ياد شده خبر داده است!

پيشرفت فيزيكي اين پروژه در خبري كه به نقل از مجتبي رجايي اعلام شده، بيش از 20درصد كمتر از پيشرفت سال گذشته آن است كه اين مسئله قابل تامل است كه آيا در گذشته ميزان پيشرفت پروژه غيرواقعي اعلام شده بود؟!

در اين خبر سرپرست اداره‌كل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يادآور شده است: تاكنون حدود 11.5ميليارد تومان اعتبار براي اين پروژه هزينه شده و براي اتمام آن نياز به تزريق اعتبار ويژه است.

رجایی بدون اشاره به زمان افتتاح موزه بزرگ خراسان عنوان كرده است: با توجه به قرار گرفتن اين پروژه در قالب پروژه‌هاي مهر ماندگار، عمليات اجرايي آن با سرعت بيشتري دنبال مي‌شود.

گفتني است؛ موزه بزرگ خراسان در زميني به وسعت تقريبي 4 هزار و 900متر مربع احداث شده است كه در بخش‌هاي عمده شامل بخش نمايش دائمي اشيا، فضاي جايگاه‌هاي نگهداري، مديريت اداري و فضاهاي پذيرش و فعاليت‌هاي موزه و نمايشگاه‌هاي موقت پايه‌ريزي شده است.

با اين اوصاف نمي‌توان نتيجه گرفت كه زمان دقيق افتتاح موزه بزرگ خراسان كي خواهد بود و مشخص نيست كه آيا بالاخره اعتبارات اين موزه تامين خواهد شد يا خير؟

منبع : شهر آراتیر 92 ؛ بهره برداری از ساختمان تالار شهر در عرصه میدان شهدا

تالار شهر با زیربنای حدود 18.000 مترمربع شاخص ترین و بلند ترین ساختمان داخل میدان بوده که نماد اصلی ارتباطات اجتماعی و مردمی است. برای این ساختمان معماری زیبا و بسیار دل نشینی طراحی شده است که مجموعه ای شامل سالن اجتماعات، موزه ، پژوهشگاه، کتابخانه و همچنین سالن ها و فضاهایی به منظور ارتباطات مردمي و جلسات شورای اسلامی شهر در طراحي آن لحاظ شده است . حجم و سیمای ساختمان تالار شهر کاملا مدرن است و به منظور برقراري ارتباط با فضای میدان یک عرضه باز ایوان مانند ویک صفحه در مقابل آن به صورت دروازه طراحی شده است .
این دروازه، ایوان پشت را از فضای میدان جدا می کند. به این ترتیب ارتباط مردم با فضای داخلی ساختمان در چند مرحله صورت می پذیرد. همچنین صفحه روبروی ایوان ارتباط حجمی و بصری ساختمان را ساده و چشم نواز می کند و مانند پوسته‌ای ساختمان های اداری- تجاری به سادگی فضای میدان می افزاید.

ارسال توسط امیر
 
تاريخ : دوشنبه دوازدهم تیر 1391
درحال حاضر یکی از شریان های اصلی که توسط شهرداری در حال ساخت هست بلوار آموزگار می باشد

این بلوار 3.5 کیلومتر طول و عرض 50 متر دارای باند دوچرخه، پياده رو و فضاي سبز است که از خیابان ستاری آغاز و تا بزرگراه آزادی ادامه می یابد.


از مزیت های این بلوار می توان به کاهش ترافیک میدان قائم ، استقلال و بلوار معلم اشاره کرد

درحال حاضر قسمتي از اين بلوار در سال گذشته حد فاصل امامت تا سيد رضي به اتمام رسیده و در حال بهره برداري است همچنین حدفاصل بولوار آزادي تا امامت درحال ساخت هست که مراحل نهایی خود را طی میکند و فاز سوم این بلوار حدفاصل سیدرضی تا ستاری ِبه زودی آغاز خواهد شد.

آغاز ساخت تقاطع جانباز احتمالا تا پایان شهریور


این پل حدودا یک کیلومتری که در انتهای بلوار آموزگار احداث خواهد این بلوار را به خیابان جانباز متصل خواهد کرد.


مشخصات و مقادير اجراي كار پروژه به شرح زير مي باشد :

     - طول كل پل : 980 متر

     - عرض كل پل : 27 متر

     - طول رمپ : 1900 متر

     - سطح عرشه پل : 5900 متر مربع

     - حجم خاكبرداري : 17000 متر مكعب

     - حجم خاكريزي : 35000 متر مكعب

     - حجم آسفالت : 29930 متر مربع

     - حجم بتن ديوار حائل : 2620 متر مكعب

     - طول جدول : 11800 مترتصاویری از پیشرفت ورزشگاه امام رضا (ع)

از ویژگی های این ورزشگاه میتوان به داخل شهر بودن ، مسقف بودن جایگاه تماشاگران ، موزه ورزش ، آمفی تئاتر 850 نفری، 14 سالن ورزشی در زیر ورزشگاه که امکان استفاده 3500 نفر در روز را فراهم میکند که ورزشگاه آزادی امکان استفاده 2500 نفر را دارد.

همچنین 6هکتار زمین برای ساخت پارکینگ طبقاتی پیش بینی شده است.

بنا به قولی که مسئولین آستان قدس داده اند قرار است این ورزشگاه مدرن ولادت امام رضا افتتاح شود.ارسال توسط امیر
 

پروژه مجتمع تجاری-تفریحی آفتاب طرقبه .

 

 

 

مشخصات کلی پروژه آفتاب .

 

- دارای ۱۰۰۰۰ متر مربع عرصه و ۲۷۰۰۰ متر مربع اعیان .

- دارای مجوز هتل آپارتمان از اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری

خراسان رضوی .

- واقع در بهترین منطقه طرقبه با چشم اندازی زیبا از طبیعت خدادادی .

- مکانی مفرح برای کسانی که از شهر نشینی خسته شده اند .

- مرکز امن و مهم اقتصادی برای سرمایه گذاران حتی با سرمایه اندک .

- دارای ۶۰۰۰ متر مربع پارکینگ سر پوشیده .

- دارای استخر – سونا و جکوزی و حمام سنتی .

- دارای رستوران سنتی و ملل و کافی شاپ .

- آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۵۰ نفر .

- پیش بینی فضای VIP مرتبط با کافی شاپ و رستورانها .

- کارگاه های صنایع دستی در محوطه .

 - دارای واحد های اقامتی موقت و دائم .

- محوطه سازی به صورت پلکانی و مرتبط با طبقه پایین جهت سرویس دهی تا رودخانه .

 

 

با تشکر بسیار از وبلاگ مشهد من . برج مسکونی رز آرمیتاژ

 

 

برج مسکونی رز آرمیتاژ (Armitaj Rose Residence Tower) در زمینی به مساحت 1615

متر مربع واقع در بلوار صارمی (بین میدان هنرستان و گلشن 5) در حال احداث می باشد .

این برج مشتمل بر 29 واحد در طبقات 1الی 14 و در مساحت های 240 متر مربع 3خوابه

و 300 متر مربع 4خوابه می باشد .

 

 

 

امکانات رفاهی:

 

- لابی مجلل و رسپشن (Business lounge) .

- سالن ضیافت در طبقه پانزدهم با دید پانارامیک به شهر و کوه .

-SPA   و Wellness Club در جوار باغ سلامتی و آرامش Rose Garden .

- مجموعه آبی ، سونای فنلاندی، سونای Turkish ، جکوزی ها و دوش های ماساژ در طبقه

پانزدهم .

-Fitness Club  در طبقه پانزدهم با دید به کوه .

- دو پارکینگ جهت هر واحد .

- VIP Transport Service .

-Security  و24 ساعته .

- کافی شاپ .

- کارواش .

 

 

ویژگی ها :

 

- دید وسیع با چشم اندازی باز به منطقه کوهستانی آب و برق .

- نورگیری مناسب فضاهای آپارتمانی از 3 جهت .

- استفاده از مصالح و تجهیزات مرغوب مطابق با استانداردهای بین المللی .

- ورودی مستقل برای سواره و پیاده .

- دوربین مداربسته در فضاهای عمومی .

- سیستم برق اضطراری .

- سیستم کنترل هوشمند (BMS) .

- سیستم اعلان سرقت .

- سیستم اعلان و اطفاء حریق هوشمند .

 

 

مشخصات طبقات :

 

- زیرزمین: پارکینگ .

- همکف : لابی ، SPA  و Wellness Club و Rose Garden .

- طبقات 1 الی 14 مسکونی .

- طبقه پانزدهم : سالن ضیافت ، کلوپ ورزشی، مجموعه آبی و کافی شاپ .

 ارسال توسط مصطفی و وحید

افتتاح كنار گذر شمالی مشهد تا پایان تیرماه

این مسیر آزاد راهی در حال طی كردن مراحل نهایی خود است و عملیات نصب علایم و تجهیزات ایمنی این مسیر در حال انجام است و تا پایان تیرماه این پروژه به بهره برداری میرسد.

 عملیات اجرایی این آزادراه از سال 85 در آغاز شده و در اجرای این پروژه 200 میلیارد تومان هزینه شده است 

كاهش بار ترافیكی ورودی به مشهد مقدس، كاهش مصرف سوخت و كاهش تولید آلاینده های زیست محیطی در كنار ایجاد سیر نزولی تصادفات رانندگی، از مزایای اجرای این مسیر آزادراهی 72 كیلومتری است.

مشخصات فنی:

آزاد راه کنارگذر شمالی مشهد در دو باند رفت برگشت به طول 72.2 و عرض هرباند ( با احتساب شانه ) 13.5 متر می باشد

این آزاد راه از غرب منطقه تپه شلام واقع در 12 کیلومتری جنوب شرقی مشهد آغاز و پس از عبور از حومه شهر مشهد در منطقه ناظریهه به بزرگراه مشهد - قوچان متصل می شود.

در طول مسیر تعداد 9 دستگاه پل رودخانه ای ، 29 دستگاه پل بزرگ (دهانه 10 متر و بالاتر) و 198 دستگاه پل کوچک احداث شده است.مجتمع تجاری سرزمین زیبای پارسه

25000 متر مربع عرصه و 65000 متر مربع اعیان.

400واحد تجاری شامل صنایع دستی – خشکبار – سوغات و ….

 8000متر سالن های ورزشی ، بولینگ و بیلیارد و سینما و نمایشگاه دائمی.

2طبقه پارکینگ با متراژ تقریبی 30000متر مربع و پارکینگ روباز اتوبوس وتاکسی.

دارای شهر بازی سرپوشیده با امکانات کامل.

دارای رستوران های موضوعی در چهار طبقه ( شهر غذا ، رستوران ملل ، کافی شاپ و… ) و واحدهای vip

دارای ۲ هکتار محوطه سازی و فضای سبز

واقع در طرقبه بلوار امام خمینی ، جنب آتش نشانی.روزنامه «خراسان» ۶۴ساله شد
نخستین شمارهٔ روزنامه خراسان در ۱ تیر ۱۳۲۸ و به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدصادق تهرانیان در چهار صفحه و در قطع کوچک منتشر شد. شعار رسمی روزنامه در آن زمان

برادر جان خراسان است اینجا
سخن گفتن نه آسان است اینجا
بود. پیش از این تاریخ، دو روزنامهٔ دیگر نیز با عنوان مشابه خراسان چاپ می‌شدند که مدت انتشار آن‌ها چندان طولانی نبود

مراسم جشن ۶۴سالگي انتشار «روزنامه خراسان» و همچنين جشن تولد روزنامه «خراسان رضوي» روز گذشته با حضور مديرمسئول، خبرنگاران و ديگر دست اندرکاران روزنامه در تحريريه خراسان برگزار شد.

کورش شجاعي مديرمسئول روزنامه خراسان در اين مراسم در سخناني بسيار کوتاه از کليه پرسنل موسسه فرهنگي- هنري خراسان تشکر کرد و گفت: در موفقيت روزنامه همه پرسنل نقش دارند و من از همه همکاران چه آنهايي که اکنون شاغل اند و حتي تا پاسي از شب در روزنامه مشغول به فعاليت هستند و چه آن هايي که سال هاست بازنشسته شده‌اند، تشکر مي کنم. وي سپس با تبريک تولد روزنامه خراسان رضوي از دست اندرکاران اين روزنامه خواست تا کيک جشن تولد روزنامه خراسان و خراسان رضوي را برش بزنند.

در اين مراسم غلامرضا بني اسدي معاون سردبير روزنامه خراسان رضوي نيز با اشاره به گذشت حدود ۸سال از انتشار اولين شماره ويژه نامه خراسان رضوي گرفتن مجوز روزنامه براي اين ويژه نامه را به تمامي خبرنگاران اين روزنامه تبريک گفت و از همه افرادي که در تمام اين سال ها در اين روزنامه زحمت کشيده اند قدرداني کرد.افتتاح سامانه تصویربرداری سه بعدی از سطح شهر مشهد

برنامه برون سپاری سیستم یکپارچه شهرسازی به دفاتر مهندسی و تصویربرداری سه بعدی از سطح شهر مشهد برای اولین بار در کشور با حضور شهردار مشهد، معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و جمعی از مدیران و مسئولان شهری افتتاح شد.

سید محمد پژمان در مراسم افتتاحیه تصویربرداری سه بعدی از سطح شهر مشهد  این سیستم را نوعی انقلاب در این شهر خواند و تصریح کرد: سهولت بهره گیری از خدمات برای شهروندان و مهندسان از اهداف اصلی راه اندازی چنین سیستمی در مشهد است.

شهردار مشهد افزود: با چنین سیستمی و بهره گیری آن توسط مردم صرفه جویی زمانی و هزینه ای قابل توجهی برای شهروندان مشهدی رقم خواهد خورد.

همچنین معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز با اشاره به آغاز فعالیت ها در جهت برنامه سیستم یکپارچه شهرسازی از یک دهه گذشته در این شهر، گفت: مشهد در این زمینه با فعالیت هایی که انجام داده در حال حاضر پیشگام در کشور است.

محمد هادی جاوید تعداد دفاتر مهندسی در مشهد را400 دفتر دانست و تصریح کرد: از این تعداد در حال حاضر130 دفتر ارتباط خود را با سیستم یکپارچه شهری برقرار کرده اند که این امر کاهش سفر را به همراه داشته است.

وی در توضیح تصویربرداری سه بعدی از مشهد و برنامه برون سپاری سیستم یکپارچه شهرسازی به دفاتر مهندسی عنوان کرد: از طریق این سیستم هر یک از افرادی که نیازمند اطلاعات باشند می توانند از منزل یا از هرجای دیگر به صورت الکترونیکی ارتباط برقرار کرده و هرگونه اطلاعات از ضوابط ملک، هزینه ها، موقعیت و ... را بدون مراجعه حضوری دریافت کنند.

به گفته وی شهروندان می توانند با سیستم های فوق از طریق دفاتر مهندسی حتی ثبت پروانه نیز داشته باشند.

وی از آغاز تصویر برداری سه بعدی مشهد از امروز خبرداد و گفت: ظرف یک ماه آینده تصویربرداری کامل خواهد شد و این تصاویر هر3 ماه یکبار نیز بروز رسانی می شود.

به گفته وی تصویربرداری سه بعدی وضعیت موجود شهر را مشخص خواهد کرد و به مهندسان این قابلیت را خواهد داد که قبل از اجرای طرح تمام مسائل را به خوبی و آینده طرح را ارزیابی کنند. 

شایان ذکر است؛ برنامه برون سپاری سیستم یکپارچه شهرسازی به دفاتر مهندسی و تصویربرداری سه بعدی از سطح شهر مشهد اساسی ترین سوال ها به شهروندان را در خصوص پلاک مورد نظر، ضابطه ها، پیش نویس پلاک، سطح اشغال، در مسیر بودن و ... ارائه می کند و جلوی اختلافات بین آنچه در نقشه موجود است با آنچه در پروانه عنوان می شود را برطرف کرده و در کمترین زمان ممکن اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد و همچنین تصویربرداری سه بعدی نیز به صورت خودکار قادر به جمع آوری، شناسایی و دسته بندی عارضه های شهری را با شهرنما با دقت بالا، ساماندهی داده ها و استفاده بلافاصله از اطلاعات را خواهد داشت.ارسال توسط امیر
تقاطع سه سطحی امام حسین(ع) با 85 درصد پيشرفت رو به پايان است

اردیبهشت سال89 بود که ساخت تقاطع غیرهمسطح در میدان امام حسین(ع) که از پرترددترین محدوده‌های شهر مشهد بود، آغاز شد و برای بهبود در تردد خودروها و عابران پیاده احداث میدان بیضی شکل زیرگذر به طول951متر، مسیر ویژه عابران پیاده و پل روگذر کابلی در دست اجرا قرار گرفت.

حال که بیش از دو سال از آغاز پروژه مذکور می‌گذرد و عملیات‌های عمرانی آن روبه پایان است، نصب کابل ها برای نگهداری عرشه فلزی پل روگذر به طور هم‌زمان از سمت ستون‌های بتنی شمالی و جنوبی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد، از آغاز نصب يكهزار و 200رشته کابل فلزی در پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) خبرداد و گفت: نصب کابل‌های فلزی آغاز شده است که با عملیاتی کردن این امر، عرشه فلزی پل روگذر امام حسین(ع) به طول200متر به پایلون‌های شمالی و جنوبی که عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده، توسط این کابل‌ها مهار مي‌شود.سید محمود ریحانی تعداد کل دسته‌های کابل‌های فلزی را48عدد دانست و تصریح کرد: هر دسته شامل25رشته و هر رشته دربرگیرنده 7سیم مفتول با مقاومت بسيار است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر80درصد از عرشه فلزی نصب شده است و بعد از نصب کابل‌های فلزی کشیدن آن‌ها نیز آغاز خواهد شد.

وي از اتمام عملیات بتن‌ریزی عرشه فلزی تا پایان تیر سال جاری خبرداد و اظهار داشت: هم‌زمان با بتن‌ریزی، نصب کابل‌ها و کشیدن آن‌ها نیز ظرف یک ماه آینده به پایان مي‌رسد.

وی طول کل پل روگذر امام حسین(ع) را800متر خواند و افزود: از طول یادشده، 200متر عرشه فلزی است و هر طرف300متر دهانه‌های بتنی و رمپ‌هایی با بدنه خاکی مسطح را شامل مي‌شود.
به گفته وی تمام مراحل عملیات دهانه‌های بتنی و رمپ‌های خاکی تا پایان ماه جاری به اتمام خواهد رسید.
ریحانی بهره برداری از پل روگذر تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) را منوط به اواسط تابستان دانست و افزود: تاکنون پیشرفتي 85درصدی برای کل پروژه فوق ثبت شده است.
وی افزود: به جز نصب کابل‌های فلزی که در حال انجام است، نصب نرده، رنگ‌آمیزی، نورپردازی و چند عملیات کوچک باقی مي‌ماند که به زودی اجرای آن‌ها نیز آغاز خواهد شد.

مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد، درخصوص هزینه صرف شده در این پروژه بزرگ شهر مشهد که اولین پل کابلی شرق کشور را شامل مي‌شود، عنوان کرد: تاکنون در این پروژه20میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و پیش‌بینی مي‌شود کل مبلغ صرف شده پروژه پس از اتمام به 25میلیارد تومان برسد.ورزشگاه ثامن الائمه

در حالی که توسعه و تکمیل ورزشگاه های نقش جهان اصفهان و پارس شیراز با سرعت در حال انجام هست و تا بهمن ماه افتتاح می شوند ولی ظاهرا توسعه ورزشگاه ثامن الائمه مشهد که 70هزار نفری خواهد بود به علت نداشتن تیم در لیگ برتر به تعویق افتاده است در صورتی که می توان از این فرصت استفاده کرد و با یک مدیرت صحیح نسبت به ساخت آن اقدام نمود اما این طور که معلوم است این ورزشگاه حداقل تا پایان دولت دهم تکمیل نخواهد شد و تنها سالن 6هزار نفری ثامن الائمه به بهره برداری خواهد رسید.

راهپیمایی روی آب؛ سوار بر قایق در اولین پارک موضوعی شهر مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: راهپیمایی روی آب؛ سوار بر قایق در اولین پارک موضوعی شهر مشهد؛ در آینده ای نزدیک صورت خواهد گرفت.
وی اظهارداشت: پارک موضوعی بهار با مساحت 95 هکتار در ابتدای خیابان خواجه ربیع شهرمشهد، واقع شده است.

وی ادامه داد: در طراحی این پارک که دور تا دور آن را رودخانه ای با عمق 3 متر و عرض 10 متر فرا گرفته، بازدید کنندگان قرار است با سوار شدن بر قایق، سفری بر سیر تحولات احوال انسان از زمان آدم و حوا تا امروز داشته باشند.
کاظمی با اشاره به اعتبار این پارک موضوعی در سال 91 افزود: 3 و نیم میلیارد تومان اعتبار توسط حوزه معاونت خدمات شهری و 700 میلیون تومان اعتبار توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد؛ جهت ساخت این پارک تا پایان سال 91 در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و مطالعات کارشناسان برای تهیه این پارک که دارای جنبه علمی و پژوهشی و سرگرم کننده نیز می باشد، اقدامات اولیه ساخت صورت گرفته و تا کنون از لحاظ فیزیکی؛ رشدی بالغ بر 25 درصد را برخوردار است.
وی همچنین تصریح کرد: 40 هکتار از فضای این پارک موضوعی به فضاهای نمادین اختصاص داده شده است.
وی اذعان داشت: بازدید کنندگان از این پارک، سوار بر قایق مسیری همراه با تصاویری از شرایط زندگی آدمیان را از آغاز خلقت تا به امروز وبه عبارتی گذشت زمان را به تماشا می نشینند.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: سوار بر قایق بودن بازدیدکنندگان از ابتدا تا انتهای مسیر پارک، یکی از اتفاقات جالب و کم نظیر این پارک موضوعی؛ محسوب می شود.


آماده باش شبانه روزی نیروها در قطار شهری مشهد


به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان که از قطار شهری به عنوان وسیله ای برای جابجایی در سطح شهر استفاده می کنند عملیات نگهداری و تعمیرات ناوگان در تعمیرگاه مرکزی قطار شهری در نیمه شب انجام می شود.در راستای کاهش ضریب تاخیرهای ناشی از خرابی های قطار و افزایش و دقت در سرویس دهی به مسافران و همچنین تبعیت از استانداردهای بین المللی در رعایت اصول فنی نگهداری ناوگان در سامانه های حمل و نقل ریلی این اقدامات هنگام استراحت قطارها صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد، گفت: از ساعت 23 تا 3 صبح عملیات نگهداری و تعمیرات بر روی ناوگان قطار شهری انجام می شود.

مسعود بیژنی افزود: ضرورت بررسی و رفع نقایص احتمالی ایجاب می کند تا ساعاتی از شب سرویس دهی به مسافران تعطیل شده و متخصصان امر به وظیفه تعمیر ، نگهداری و آماده سازی سیستم برای ارائه خدمتی مناسب در روز مبادرت ورزند.
وی ادامه داد: اما آنچه از اهمیت بالایی برخوردار است این است که زمان برای رفع این معایب و تعمیرات جزیی باید به اندازه کافی وجود داشته باشد.
به گفته بیژنی در حال حاضر ساعت کاری قطار شهری روزانه بین ساعات 6 الی 21می باشد و آخرین قطار حدود ساعت 22:30 به آشیانه باز می گردد.
وی تاکید کرد: در این ساعات بخش تعمیرات و نگهداری که تا ساعت 3 بامداد توسط تیمی مجرب تست و کنترل ناوگان را انجام می دهند.
وی افزود: ساعت 3 بامداد نیز اولین قطار برای بررسی و آماده بودن مسیر به خط اعزام می شود و به همین دلیل در حال حاضر امکان افزایش ساعت کار قطار شهری در انتهای شب وجود ندارد .

به گفته مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد نظافت و سرویس داخلی و خارجی واگن ها، چک کردن ترمزها و سیستم های تراکشن، سیستم های اطلاع رسانی آدرس، سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های کنترلی قطار، وضعیت پروفیل چرخ ناوگان، وضعیت صندلی ها از جمله مواردی است که در ساعات پایانی شب در بخش تعمیرات و نگهداری قطارها کنترل می شود.

ارسال توسط امیر

پیش بینی 1200میلیارد تومان هزینه برای طرح میدان شهدا

پروژه ميدان شهدا با وسعت 33 هكتار که از سال 1383 كار خود را آغاز كرده و در حال حاضر نيز افزايش آن به 170 هكتار را در مرحله مطالعات اوليه قرار دارد.

احياي بافت فرسوده و حل مشكلات ترافيكي از مهمترين اين هدف‌این پروژه عظیم هست كه  6 مرحله فروش اوراق مشاركت به مبلغ  550میلیارد تومان بخش زيادي از هزينه‌ها را تامين شده است.

تاکنون حدود 900 ميليارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و پيش‌بيني می شود تا پايان طرح 1200 ميليارد تومان هزينه شود.

عرصه ميدان به صورت يک گستره کاملا مسطح و باز براي انجام فعاليت‌هاي مدني و اجتماعي کاربرد دارد که قابليت برگزاري مراسم مذهبي و آيين‌هاي ملي را داشته و نيازهاي شهروندان و زائران را برآورده مي‌کند.

در پایان باید گفت که اين ميدان اولين پلازاي دو طبقه دنيا و تنها ميدان مدني کشور به شمار مي‌آيد.


حفاری 1500 متر از تونل خط دو مترو

خط دو قطار شهري با حدود 14 كيلومتر طول در مسير شمال به جنوب مشهد احداث مي‌شود كه براي آن 13 ايستگاه در نظر گرفته شده است.

دو دستگاه TBM با طول 100 متر از دو طرف در حال حفاري هستند كه دستگاه اول 200 متر و دستگاه دوم حدود 1300 متر حفاري كردند كه بعد از حفاري اقدام به سگمنت‌گذاري كرده و تونل آماده مي‌شود.  بهره‌برداري نوار نقاله دستگاه حفاري بخش شمالي آغاز شده است که با اين كار سرعت حفاري دو برابر مي شود و اقدامات براي راه‌اندازي نوار نقاله بخش جنوبي نيز در حال اجراست. پيش‌بيني می شود كه ظرف 1.5 سال آينده تونل خط كامل شود.

همچنین قرارداد تامين واگن‌هاي اين خط امضا شده است و زمان پيش‌بيني براي بهره‌برداري از خط دو قطار شهري سال 1394 است.


مشهد داراي اولين مجموعه صنعتي بازيافت در خاورميانه است

مشهد داراي اولين مجموعه صنعتي بازيافت در خاورميانه است كه فرآيندهاي مختلف بازيافت در اين مجموعه فعال است.

این مجموعه شامل کارخانه‌هاي بازيافت كاغذ، پلاستيك، آسفالت و ضايعات الكترونيك فعال بوده ضمن اينكه  كمپوست پودري و گرانوله تولید می شود؛ همچنين نخستين نيروگاه بيوگاز خاورميانه در اين مجموعه فعال است و علاوه بر اين مقدمات راه‌اندازي كارخانه بازيافت ظرف PET فراهم شده است.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري مشهد با اشاره به نيروگاه بيوگاز گفت: گاز ناشي از دفن زباله در حالت طبيعي 24 برابر دي اكسيد كربن به پديده گلخانه‌اي كمك مي‌كند و به همين دليل در كارخانه بيوگاز از اين گاز انرژي توليد مي‌كنيم.نجفي خاطرنشان کرد: برق توليد شده از اين كارخانه با قيمت خوبي به شبكه سراسري فروخته مي‌شود و ما در حال ثبت جهاني اين كارخانه هستيم كه در اين صورت امكان ارزآوري نيز براي كشور مهيا مي‌شود.

وي با بيان اينکه نيروگاه بيوگاز مشهد به مدت 13 سال چهار کيلو وات ساعت برق را به شبکه سراسري انتقال مي‌دهد، افزود: سازمان مديريت پسماند شهرداري مشهد در سال 88 به منظور جلوگيري از انتشار بوي بد ناشي از زباله‌ها در محل دفن و از سوي ديگر توسعه استفاده از انرژي‌هاي نو و جايگزين کردن آن با سوخت‌هاي فسيلي، نخستين نيروگاه توليد برق از گاز متصاعد شده ناشي از دفن زباله‌ها در خاورميانه را راه‌اندازي کرد.ايجاد تقاطع غير هم سطح سه راه خيام در سال91

از سال گذشته براي بهبود وضعيت تردد در محدوده سه راه ملک آباد خيام، 11گزينه بررسي شد و در نهايت ساخت تقاطع غيرهم سطح در اين محدوده در ارديبهشت سال جاري مورد موافقت شوراي هماهنگي ترافيک استان(همتا) قرار گرفت و همين امسال عمليات اجرايي آن آغاز خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شهرداري مشهد معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري مشهد با اعلام اين مطلب گفت: سه راه ملک آباد - خيام از پر ترافيک ترين نقاط سطح شهر است که علاوه بر ترافيک تمايلات گردش به چپ نيز در اين محدوده بسيار زياد است و براي پاسخ گويي به نياز شهروندان اجراي طرح هاي مختلف در اين محدوده در حال بررسي است.

«هوشنگ خندان دل» اجرايي شدن طرح مذکور را منوط به همکاري مراجع مرتبط دانست و تصريح کرد: بر اساس توافق هاي صورت گرفته قرار بر اين شده است که در محدوده مذکور دو تقاطع غير هم سطح گردش به چپ در دو فاز مجزا اجرايي شود.

خندان دل اضافه کرد: از آن جايي که اجراي هر دو فاز به طور همزمان باعث بروز مشکلات ترافيک در ادامه بولوار خيام و فلسطين خواهد شد به همين منظور در فاز اول فقط تقاطع غيرهم سطح رو گذر ملک آباد به خيام از سمت غرب به شرق عملياتي خواهد شد.

وي تاکيد کرد: اجراي فاز دوم پروژه مذکور که تقاطع غيرهم سطح خيام به ملک آباد را شامل مي شود منوط به اين امر است که ميدان فلسطين نيز غير هم سطح شود. به گفته وي تقاطع غيرهم سطح سه راه خيام ملکآباد به صورت مرحله اي انجام خواهد شد به طوري که در فاز اول سطح مثبت يک اجرايي مي شود و در فاز دوم همزمان با ميدان فلسطين (ملک آباد) سطح مثبت دو احداث خواهد شد. وي در توضيح نحوه ترددها در محور سه راه ملک آباد - خيام پس از اجرايي شدن فاز اول طرح مذکور، تصريح کرد: با عملياتي شدن ايجاد تقاطع غيرهم سطح چپ گرد غرب به شرق (ملک آباد به سمت خيام) يکي از چراغ قرمزها حذف شده و زمان بيشتر براي تردد در دو مسير ايجاد خواهد شد. خندان دل گفت: متاسفانه وجود کال و قطار شهري در اين نقطه محدوديت هايي ايجاد کرده است، اما با وجود اين اگر مشکلي پيش نيايد احداث آن در سال جاري آغاز خواهد شد. به گفته وي اعتبار 23 ميليارد ريال براي ايجاد اين تقاطع غير هم سطح در سال جاري در بودجه شهرداري مشهد لحاظ شده است.

تردد بيش از 96 هزار خودرو از سه راه ملک آباد- خيام در شبانه روز

در اين باره مدير منطقه يک شهرداري مشهد نيز با اشاره به حجم بالاي ترافيک در محور سه راه ملک آباد - خيام، گفت: متاسفانه در شبانه روز بيش از 96 هزار خودرو از اين محدوده عبور مي کند. مسعود اياز تصريح کرد: از کل خودروهايي که در سه راه ملک آباد - خيام تردد ميکنند بيش از40 درصد تمايل گردش به چپ دارند که چنين اقدامي باعث شلوغي و ترافيک مي شود.

به گفته وي ساعات يک تا۳ بعد از ظهر و ابتداي شب اوج تردد خودروها در سه راه است که به علت حجم بالاي ترددها، خودروها تا پنج بار هم پشت چراغ قرمز مي مانند. اياز اضافه کرد: با توجه به وضعيت موجود در اين محدوده فاز اول مطالعاتي ايجاد تقاطع غيرهم سطح در سه راه خيام- ملک آباد مصوب شده و در حال حاضر طرح هاي عمراني و ترافيکي آن در حال تدوين است. وي تصريح کرد: با اجرايي شدن اين پروژه از سمت دوربرگردان بين خيام10 و 12 مسدود خواهد شد.

همچنين مهندس حميد گشايشي معاون فني و عمراني شهرداري مشهد در اين باره به خراسان مي گويد: در حال حاضر سازمان حمل و نقل و ترافيک نقشه هاي آن را تهيه مي کند و پس از آن که نقشه ها تهيه و ميزان تحصيل حريم مشخص و حدود ۵۰تا۶۰ درصد تحصيل حريم هم انجام شد عمليات اجرايي آغاز خواهد شد.

وي با بيان اين که آغاز عمليات اجرايي پس از تهيه نقشه ها، موافقت آستان قدس و تحصيل حريم خواهد بود، مي افزايد: اميدواريم تا شهريور ماه اين مقدمات براي آغاز عمليات اجرايي فراهم شود.گشايش تصريح مي کند: ما اصرار داريم که هر چه زودتر، قبل از بارندگي ها عمليات اجرايي آغاز شود.

ارسال توسط امیر
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391

هايپرماركت بزرگ پرسون در مجتمع تجاری و تفریحی وصال شروع به كار كرد


 

هایپر مارکت پرسون واقع در مجتمع تجاری تفریحی وصال با مساحتی قریب به ۶۰۰۰ مترمربع با ۳۰ عدد میز خروجی (صندوقهای پرداخت وجه) نمایشگاهی از اجناس و اقلام مورد نیاز را به نمایش قرار داده است.


ایجاد فرصت انتخاب ، خرید آزاد ،‌ استفاده از زمان وذخیره ی آن ، توجه به کیفیت ،‌ توجه به نوآوری و نیز ارائه خدمات احترام آمیز به مشتریان از مواردیست که در هایپر مارکت پرسون بر روی آن برنامه ریزی شده است.هایپر مارکت پرسون واقع در مساحتی قریب به ۶۰۰۰ مترمربع نمایشگاهی از اجناس و اقلام مورد نیاز را به نمایش می گذارد. در این هایپر مارکت می توانید خرید یکماهه خود را در کمتر از یکساعت انجام داده واز خدمات الکترونیکی و سرعت عمل بالای خدمات دهندگان در ۳۰ عدد میز خروجی ( صندوقهای پرداخت وجه) بهره ببرید.

بازدید شهردار مشهد از برخی تقاطع های غیرهمسطح در حال ساختبازدید وزیر کشور از خط 2 مترو مشهد

ارسال توسط امیر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1391

 مجموعه شهری هشت آباد

مجموعه هشت آباد دارای مساحتی به وسعت تقریبی 5 هکتار می باشد. مجموعه قدیم هشت آباد دارای بافت مسکونی فرسوده و ناهماهنگ با دسترسی های نامناسب و به دور از آرایه های لازم شهری است.

تنها نکته مثبت شهری که در این مجموعه به چشم می آمد وجود بوستان هشت آباد بود که آن هم به دلیل همسایگی با بافت فرسوده پیرامون به شدت تضعیف شده است ، به این ترتیب مجموعه مذکور نیاز شدیدی به احیای بافت موجود و تحول بر اساس اصول معماری و شهرسازی دارد.

این محدوده مشتمل برهمجواری کاربی تجاری-اداری در حاشیه خیابان توحید (جنوب) با زیربنای حدود 15500 متر مربع ، کاربری بازار روز (هایپر مارکت) در حاشیه خیابان جهان بخش (شمال) با زیربنایی حدود 16500متر مربع ، پارکینگ عمومی (250 دستگاه) و پایانه اتوبوس در حاشیه میدان شهدا (شرق) با زیربنای حدود 10600متر مربع ، پارک شهت آباد به وسعت 16500متر مربع و هتل پنج ستاره نرگس یک در 37طبقه با زیربنای 108000 متر مربع و170متر ارتفاع در نظر گرفته شده است.ماکت طرح عظیم چهل بازه در نمایشگاه گل و گیاه مشهد

ارسال توسط امیر
 
تاريخ : چهارشنبه سی ام فروردین 1391

شهردار مشهد در بازدید از خط 2 مترو:

خط دو مترو تا پایان سال 93 به بهره برداری میرسد

شهردار مشهد چشم‌انداز آينده خط 2 مترو را مثبت اعلام كرد و گفت: با برنامه‏ ريزي‏هاي صورت گرفته تا پايان سال 93 اين پروژه به بهره‏برداري خواهد رسيد.

وي با تاکيد بر جبران تاخيرهاي صورت گرفته در اجراي خط 2 مترو مشهد تصريح کرد: اکثر تملکات خط 2 قطار شهري مشهد به پايان رسيده است و سعي مي‌کنيم تملکات باقي مانده را با تامين اعتبار ظرف 7 الي 8 ماه آينده حل کنيم.

سرپرست شرکت قطار شهري مشهد سال 91 را سال شکوفايي خط 2 قطار شهري مشهد عنوان کرد و ادامه داد: با تزريق 250 ميليارد تومان اعتبار در سال جاري در پروژه فوق، سال 91 سال شکوفايي خط 2 قطار شهري خواهد بود.

وي در خصوص فايناس‌هاي مربوط به خط 2 مترو مشهد خاطرنشان کرد: اجراي 628 ميليون يورو نيازمند مجوز کميسيون ماده 62 است که پيگير آن هستيم.

وي در توضيح اعتبارات هزينه شده از طرف دولت در اين پروژه خاطرنشان کرد: دولت طي سال گذشته براي مترو مشهد مبلغ 99 ميليارد تومان را در اعتبارات در نظر گرفته بود و امسال اين مبلغ را به 102 ميليارد تومان افزايش داده است.

سرپرست شرکت قطار شهري مشهد در بخش ديگري از سخنان خود از تاخير 36 درصدي پروژه خط 2 مترو مشهد در سال گذشته خبر داد و افزود: بايد پروژه مذکور در سال گذشته 48 درصد پيشرفت را ثبت مي‌کرد در حالي که به علت مشکلات مختلف از جمله تجهيز کارگاه‌ها و محل حفاري‌هاي دو دستگاه TBM اين رقم نزديک 13درصد بوده است.

وي ادامه داد: دوره پروژه پنج ساله بوده است که در سال جاري بر اساس برنامه‏ ريزي صورت گرفته پيشرفت 41درصد عنوان شده است.

لازم به ذکر است تمام ایستگاه های ترافیکی خط دو به جز میدان کاوه  (رضاشهر) و همچنین میدان سعدی به علت احداث تونل انرژی و زیر گذر سنائی - مدرس عملیات احداث آنها به پایان رسیده است.حس نوستالژیک مردم مشهد به میدان دکتر شریعتی (تقی آباد)


میدان تقی آباد - سینما شهرفرنگ 1350

در حالی که شهرداری در سالهای اخیر با تخریب، زمینه حذف نام میدان قدیمی تقی آباد را از خاطره های مردمی فراهم می کرد، به نظر می رسد سردرگمی موجود در این نهاد در خصوص تقدم میدان یا چهارراه شدن به پایان رسید. به گفته شهردار بعد از جمع آوری ايستگاه ترافيكي خط 2 مترو و به محض رسیدن پروژه پياده‌روسازي خیابان احمد آباد به میدان شریعتی (تقي‌آباد ) عملیات احداث این ميدان خاطره انگیز دوباره آغاز خواهد‌ شد.


 پرداخت کرایه تاکسی هم در مشهد الکترونیکی می‌شودمدیر روابط عمومی تاکسی‌رانی مشهد گفت: ظرف 3 ماه آینده پرداخت الکترونیکی تاکسی‌رانی مشهد با استفاده از من‌کارت اتوبوسرانی و مترو محقق می‌شود.


اجرای خطوط بی‌آر‌تی در مشهد به طول 66کیلومتر


اجرای خطوط بی‌آر‌تی در مشهد به طول 66کیلومتر در قالب چهار خط به تصویب رسیده است که عملیات ساخت  خط یک بی آر تی مشهد از اول اردیبهشت آغاز می شود. خط يك بي آرتي از پايانه مسافربري تا پايانه طبرسي را پوشش خواهد داد كه فاز يك از پايانه مسافربري تا ميدان بيت المقدس اجرا خواهد شد.برای خط یک صد دستگاه اتوبوس  بی آرتی در نظر گرفته شده که با اتمام عملیات اجرایی آن، وارد ناوگان خواهند شد. طی برنامه ریزی های صورت گرفته تمام مسیرهای منتهی به حرم رضوی مجهز به بی آر تی خواهند شد.پیشرفت 75درصدی پل کابلی تقاطع غیر همسطح امام حسین


ارسال توسط امیر
 
تاريخ : جمعه بیست و پنجم فروردین 1391

ساخت سه تقاطع غیر همسطح به زودی آغاز میشود

عملیات اجرایی تقاطع های غیر همسطح خيام، جانباز و شهيد گمنام به زودی آغاز میشود و نیز پروژه كمربند جنوبي در شرف انعقاد قرارداد است و قرارداد پروژه‌هاي 75 متري رضوي و آزادگان به پايان رسيده و براي شروع عمليات اجرايي محياست.


تقاطع غیرهمسطح سه راه خیام


تقاطع جانباز در انتهای بلوار جانباز و به طول 980 متراحداث خواهد شد


همچنین تا شهریور ماه تقاطع سوم پروژه امام حسین ، تقاطع شهید عباسپور و آزاد راه كنار گذر شمالي مشهد به طول 72 کیلومتر و 12 تقاطع غیرهمسطح به بهره برداری میرسد.


تقاطع سه سطحی امام حسین (ع)


پروژه شهید عباسپور شامل یک پل رو گذر ده دهانه ، چهار دوربرگردان هوایی هشت دهانه و یک دوربرگردان زیر گذر 500متری میباشد


لازم به ذکر است که در روزهای پایانی سال 90 تقاطع غیر همسطح امام علی (به جز فضای سبز و پل عابر پیاده ) و بزرگراه عباسپور به طول 4.5 کیلومتر افتتاح شدند.
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : دوشنبه بیست و یکم فروردین 1391

مجموعه توریستی سرزمین زیبای پارسهآدرس : بلوار امام رضا طرقبه

زمان پیش بینی شده : سه سال
اجراي خط 3 مترو مشهد به يك كنسرسيوم ايراني خارجي واگذار شد

20 فروردين ماه در يكصد و چهل و يكمين جلسه علني سومين دوره شوراي اسلامي شهر مشهد، توافق‌نامه اجراي خط 3 مترو به تصويب رسيد.بر اساس اين لايحه دو فوريتي، شهرداري مشهد بايد ظرف مدت چهار ماه قرارداد نهايي ميان خود و اين كنسرسيوم براي اجراي خط 3 مترو را به شوراي اسلامي شهر ارائه كند.اين كنسرسيوم شامل شركت‌هاي "سرمايه‌گذاري وفاق" و "كيسون" است.مهندس سيد محمد پژمان، شهردار مشهد در خصوص اين لايحه گفت: خوشبختانه وضعيت خط يك مترو مناسب بوده و اجراي خط 2 نيز با جديت دنبال مي‌شود و سال گذشته حدود 200 ميليارد تومان در حوزه ريلي شهر مشهد هزينه شد.وي ادامه داد: دليل توقف اجراي مناقصه خط 3 مترو در سال 90 اين بود كه مي‌خواستيم پشتيباني از خط 2 به مرحله قابل قبولي برسد كه در حال حاضر پايداري و شرايط خوبي در خط 2 داريم و بهترين زمان براي اجراي عمليات خط 3 است.پژمان خاطرنشان كرد: خط 3 مترو مشهد حدود 2000 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري نياز دارد كه اين كنسرسيوم شرايط خوب و مناسبي براي اجراي اين پروژه دارد.شهردار مشهد تصريح كرد: در واگذاري اجراي خط 3 به اين كنسرسيوم تمام اقدامات و شرايط در اجراي مناقصه بين‌المللي خط 2 لحاظ شده و هيچ نگراني از اين بابت وجود ندارد.
ارسال توسط امیر
 
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم فروردین 1391

هتل  رویایی مجلل درویش در استانه ی افتتاح


افتتاح بهترین هتل ایران در اردیبهشت امسال


 

پروژه ساخت هتل مجلل درویشی در سال هزار و سیصد هشتاد و شش و در مجاورت

بارگاه ملکوتی امام علی ابن موسی الرضا (ع) و با انگیزه ارائه خدماتی متفاوت و

شایسته برای میهمانان و زائران آن حضرت آغاز شد . اصلی ترین هدف احداث این هتل

ارائه با کیفیت ترین سطح خدمات هتلی منطبق بر بالاترین استاندارد های ملی و جهانی

برای میهمانان و مجاوران امام علی ابن موسی الرضا (ع) می باشد . این هتل با درنظر

گرفتن شان و منزلت همجواری با آن امام همام و نیز سیل مشتاقان حریم قدس رضوی

، حرکت در جهت معیار های های هتلداری اسلامی توام با ارائه با کیفیت ترین خدمات

اقامتی و پذیرایی را خط مشی خود می داند ؛ از این حیث هتل مجلل درویشی تلاش

خود در ساخت ، تجهیز ، نوع امکانات و نیز نحوه ارائه خدمات را با آن هدف منطبق

ساخته است تا بتواند ضمن رعایت اصولی چون مشتری مداری میهمانانی وفادار را به

سرمایه های معنوی خود بیفزاید . هتل پنج ستاره ممتاز درویشی در حاشیه خیابان امام

رضا (ع) که اصلی ترین خیابان منتهی به حرم مطهر است قرار دارد. این هتل تنها به

فاصله حدود یک کیلومتر از آن مکان مقدس واقع است به طوری که می توان این فاصله

را در مدت زمان ده دقیقه به طور پیاده طی نمود . ساختمان هتل مجلل درویشی از بدو

شروع با طرح و پلان هتلی ساخته شده و با بیست و پنج طبقه ، مرتفع ترین مرکز اقامتی

و تنها هتل آتریوم شرق کشور می باشد . این هتل بالاترین استاندارد های کیفی سازه و

ساختمان را داراست ؛ به طوری که عنوان بنای برگزیده را در جشنواره بنای برتر و

در دو بخش سازه ، معماری و شهرسازی از آن خود کرده است . تنوع در نوع خدمات

قابل ارائه در هتل ، برنامه ریزی در بخش های مختلف ، انتخاب و گزینش مدیران جوان ،

خلاق و با تجربه و نیز آموزش تخصصی کارکنان قبل از آغاز و حین فعالیت به عنوان

سرمایه های انسانی مجموعه از ابتدا مورد توجه بانیان امر قرار گرفته است . توجه به

آسایش و آرامش میهمانان ، سهولت در دسترسی به امکانات مورد نیاز آنها ، تنوع در

انتخاب خدمات و فضا های اقامتی در هتل لوکس ، مدرن و مجلل درویشی مشهد برای

داشتن اقامتی بیادماندنی مد نظر قرارگرفته شده و محور تصمیم گیری های بیشماری در

این پروژه بوده و خواهد بود.

 

اتاق های دوبلکس ملل

اتاق دوبلکس چین :


براساس معماری کهن چین بسیار شیک و شاهانه اقامتی به سبک چینی را تجربه خواهید کرد.این اتاق در دو طبقه و درای 2 اتاق خواب با یک تخت دونفره و 2 عدد تخت یک نفره و فضای نشیمن و پذیرایی و میز نهار خوری ، کامپیوتر ، LCDبا امکان دسترسی به شبکه های ماهوارهای و دیگر امکانات منحصربفرد گذران لحظات شما را مجلل و متنوع خواهند کرد.

اتاق دوبلکس هند :

طراحی با شکوه و شاهانه برگرفته از معماری اصیل هندوستان زیبایی طاوس را ترسیم میکند.2 اتاق خواب جداگانه در طبقه فوقانی با یک تخت دونفره و 2 تخت یک نفره فضای نشیمن و پذیرایی و میز نهار خوری ، کامپیوتر ، LCDبا امکان دسترسی به شبکه های ماهوارهای و دیگر امکانات منحصر به فرد لحضات فراموش نشدنی و تکرار ناپذیر را فراهم خواهد نمود.


اتاق روم باستان :

از سوئیت های جذاب و دیدنی هتل با امکانات منحصر بفرد ،جکوزی و سونای اختصاصی،یک پیانوی شیک و با چشم انداز شیشه ای و پهنه دید گسترده بر شهر مشهد اقامتی منحصر بفرد و خاص را به ارمغان خواهد اورد. طراحی این سوئیت بر گرفته از معماری روم باستان با جلوه ای ویژه و منحصر بفرد تجربه ای متفاوت را ارائه خواهد کرد .

اتاق دوبلکس ایران باستان :

زندگی شاهانه به سبک پادشاهان هخامنشی تجربه ای جدید و متنوع خواهد بود ،فضایی باستانی و امکانات مدرن تضادی که رفاه و حس آسایش را برای شما فراهم خواهد کرد.2 اتاق خواب مجزا و فضای نشیمن و میز نهار خوری، 2 سرویس و حمام جدا گانه در طبقه فوقانی و همکف مکانی که لحظات یکتایی را رقم خواهد زد.

اتاق دوبلکس عرب :

براساس معماری عربی بسیار شیک و شاهانه اقامتی دلپذیر را تجربه خواهید کرد.این اتاق در دو طبقه و درای 2 اتاق خواب با یک تخت دونفره و 2 عدد تخت یک نفره و فضای نشیمن و پذیرایی و میز نهار خوری ، کامپیوتر ، LCDبا امکان دسترسی به شبکه های ماهوارهای و دیگر امکانات منحصربفرد گذران لحظات شما را مجلل و متنوع خواهند کرد.


اتاق دوبلکس مصر :

معماری برگرفته از نبوغ معماران مصر باستان ،شکوه و زیبایی این اتاق لحظاتی متنوع و مجلل را برای شما فراهم خواهد آورد،فضای هم کف این اتاق با فضای نشیمن و میز نهار خوری و سرویس و حمام مکان مناسبی جهت گذارن لحظات و فضای فوقانی این اتاق شامل 2 اتاق خواب مجزا و سرویس و حمام جهت استراحت و خواب تعبیه شده است .


اتاق دوبلکس ایران اسلامی :

فضایی متنوع و برگرفته از معماری اسلامی با رنگ های فیروزهای آرامش و راحتی را به ارمغان خواهد آورد .امکانات کامل ،اتاق خواب های مجزا،فضای نشیمن و میز نهار خوری و سرویس و حمام مجزاراحتی و اسایش را برا خانواده شما فراهم خواهد نمود
اتاق های فصل

اتاق بهار :

 

اتاقهای فصل بهار با طراحی برگرفته از فصل بهار و رنگ های شاد و زنده طراوت و شادابی این فصل را یاداور خواهد بود.این اتاقها با امکانات و فضاهای مختلف به اتاقهای استاندارد، اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دستبه بندی شده است ،خدمات متنوع و بسیار خوب پیش بینی شده در این اتاقها موجب تمایز و خاص شدن آن از مجموعه های دیگر خواهد بود.این اتاقها در طبقات 4+الی +7 برج اصلی قرار گرفته است.از جمله امکانات پیش بینی شده در این اتاقها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

اتاق تابستان :

گرمی و سرسبزی و احساس دلنشین فصل تابستان را را می توانید با اقامت در اتاقهای تابستان لمس کرده و گذرای لحظاتی خاص و به یاد ماندنی باشید. طراحی خاص این اتاقها با رنگ های طبیعت آمیخته با گرمای خورشید که یاد آور سرسبزی و باروری میباشد با امکانات بی نظیر احساس آرامش را به شما ارائه خواهد کرد.این اتاقها در طبقات 8+ الی 11+ قرار گرفته که هر طبقه نمادی از فصول فصل تابستان است،ین اتاقها با توجه امکانات و فضای معماری آن و نوع کاربری به اتاقهای استاندارد،اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دسته بندی شده است.


اتاق پاییز :تلالو رنگ های طلایی احساس آرامش و دگرگونی را نمایان میکند،اتاقهای طبقات 12+ الی 14+ با معماری خاص و ترکیب رنگهای پائیزی فصل دیگر اتاقها را ارئه می دهد .،این اتاقها با توجه امکانات و فضای معماری آن و نوع کاربری به اتاقهای استاندارد،اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دستبه بندی شده است،امکانات و خدمات این اتاقها شامل موارد ذیل است.اتاق زمستان :

تاقهای با ترکیب بندی رنگ های زمستانی احساس پاکی و کمال را یاد آور خواهد بود ترکیبی از رنگهای خاکستری و سفید که مظهر پاکی و صداقت می باشد به این اتاقها جلوه خاصی بخشیده که هرکسی با اقامت در این اتاق ها تجربه احساس متفاوت را درک خواهد کرد. این اتاقها با توجه امکانات و فضای معماری آن و نوع کاربری به اتاقهای استاندارد،اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دستبه بندی شده است.

سالن های پذیرایی

سالن رستوران مجزا ،سالن صبحانه خوری،تالار با کاربری چند منظوره،کافی شاپ واقع در اسپا و فست فود واقع در فضای سبز با ارائه خدمات متنوع پذیرای میهمانان خواهد بود

رستوران مرجان :


 
 
غذاهایی آسیای در فضایی شیک و دلنشین در رستوران مرجان. به طوری که ماهی موجود در استخر سالن را صید میکنید و همان ماهی را سراشپز برای شما اماده میکند


رستوران کویر :
 
 

غذاهای سنتی از جای جای ایران با طعم های برگرفته از رسوم متنوع ایرانی


تالار شیشه ای :
سالن چند منظوره واقع در بالاترین طبقه برج با کاربری چند منظوره

مرکز خرید با باران مصنوعی :

 

وجود فضای تجاری با معماری تاریخی و با معماری دوره ی صفوی و ساختار سنتی و با سقفی که مانند اسمان ابری است و گاهی از ان باران می بارد و با هدف جذب برترین برندهای روز دنیا و بهترین سوغاتهای سراسر شهر مشهد با هدف ارائه خدمات مطلوب به زائرین و مسافران شهر مشهد از نقاط قوت این مجموعه می باشد.

برنامه ریزی های انجام شده در خصوص این بازار چشم اندازه خوبی را برای این فضای تجاری پیش رو خواهد نهاد. معماری منحصر به فرد این مجموعه و کیفت مطلوب اجناس ارائه شده و بستر تبلیغاتی عظیم در آینده ای نزدیک این بازار را در ضمره بازارهای شناخته شده مشهد برای اکثریت مردم قرار خواهد داد.


برای دیدن امکانات بی نظیر و بسیار جذاب این هتل که نظیر ان را در هیچ هتلی در ایران مشاهده نمیکنید می توانید به سایت این هتل مراجعه کنید.
www.darvishihotel.com


نگاهی به برخی از هتل های برتر ایران که هتل مجلل درویش مشهد  گوی سبقت را از انها ربود

هتل داریوش کیش

 
ادرس هتل:  www.dariushgrandhotel.com


هتل قصر طلایی مشهد   :ادرس هتل : 
www.ghasrtalaee.com

 
هتل هیلتون تهران :
 
 

هتل چمران شیراز :
 
 


ادرس هتل:http://www.chamranhotel.com/

هتل عباسی اصفهان ::
 
 

هتل پارس تبریز :
 
 


هتل آزادی خزر چالوس :
 
 

 
 


ارسال توسط مصطفی و وحید

اسلایدر